X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Coraz większa skuteczność wdrażania takich projektów". Dr inż. Kamieniecki o innowacyjności w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 22:00
- Sytuacja zmienia się krok po kroku. Poprawa w tej kwestii jest widoczna z jednej strony po nakładach, które są kierowane na rozwijanie projektów B+R, a z drugiej strony, po skuteczności ich wdrażania, komercjalizacji i potem rozpowszechnianiu szeroko dostępności tych projektów na rynku - powiedział w Polskim Radiu 24 dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 
Wojciech Kamieniecki
Wojciech Kamieniecki Foto: PAP / Marcin Obara

"Jak korzystnie sfinansować innowacje B+R w biznesie?" - to jeden z paneli dyskusyjnych Kongresu 590. W Polsce przez wiele lat o innowacyjnych projektach mówiono, że z wymyślaniem innowacji w naszym kraju nie jest źle. Gorzej jest natomiast z wprowadzaniem ich w życie tak, żeby przynosiły zyski. 

energia odnawialna1200.jpg
Transformacja energetyczna jednym z tematów Kongresu 590

- Po części tak to cały czas u nas w kraju wygląda. Niemniej sytuacja w tej kwestii zmienia się krok po kroku. Poprawa w tym zakresie jest widoczna z jednej strony po nakładach, które są kierowane na rozwijanie projektów B+R, a z drugiej strony po skuteczności ich wdrażania, komercjalizacji i potem osiąganiu tego efektu skali, czyli rozpowszechniania szeroko dostępności tych projektów na rynku, w gospodarce - powiedział Wojciech Kamieniecki. 


Posłuchaj
12:22 PR24_mp3 2021_05_06-20-33-52.mp3 dr inż. Wojciech Kamieniecki o innowacjach w biznesie (Temat dnia)

 

Jak zaznaczył, "jest jednak kilka barier". - Pierwszą z nich jest bojaźń przedsiębiorców przed włożeniem dużej ilości środków w reklamę, w marketing - w takie działania, które na pewno pochłoną pieniądze, a nie wiadomo na ile zdołają się one zwrócić w postaci zwiększenia sprzedaży - podkreślił dyrektor. 

- Jeżeli ma się produkt, jeżeli się z sukcesem zakończyło badania i ten produkt jest rzeczywiście innowacyjny i jest szansa, żeby w oparciu o niego wybudować sobie przewagę konkurencyjną na rynku, to potrzebna jest jeszcze kolejna ścieżka finansowania, która będzie mogła ten produkt wypromować. Wiadomo, że coś, co jest innowacyjne nie ma odpowiednika i w wielu przypadkach musi zostać zwrócona uwaga na to, że coś takiego jest dostępne. Musi być też wykreowana potrzeba zakupu tego produktu - stwierdził Wojciech Kamieniecki. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia"
Prowadzi: Krzysztof Grzybowski
Gość: dr inż. Wojciech Kamieniecki (dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju) 
Data emisji: 06.05.2021
Godzina emisji: 20.33

bartos

Zobacz więcej na temat: Kongres 590 innowacje POLSKA

Czytaj także

"Musimy w większym stopniu lokować produkcję w kraju". Prof. Krysiak o gospodarce po pandemii

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 15:00
- Najważniejszą dla nas sprawą w odbudowie gospodarki jest strategia, która uwzględnia kondycję polskich rodzin - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista z SGH.
rozwiń zwiń