X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Trzeba zakończyć partyjny klincz". Wróblewski o roli Rzecznika Praw Obywatelskich

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 15:00
- Od paru tygodni przekonuję do tego, że trzeba skończyć ten partyjny klincz wokół wyboru RPO. Dyskusja zaczęła się latem zeszłego roku, prowadziłem różne rozmowy w Sejmie, a teraz trwają one w Senacie - mówił na antenie Polskiego Radia 24 kandydat na to stanowisko, Bartłomiej Wróblewski.
Bartłomiej Wróblewski
Bartłomiej WróblewskiFoto: facebook.com/wroblewski.bartlomiej

Parlament już trzykrotnie próbował wybrać następcę Adama Bodnara na stanowisko rzecznika praw obywatelskich. Dwukrotnie kandydatką była mec. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, która nie uzyskała jednak poparcia Sejmu. Za trzecim razem Sejm wybrał na RPO kandydata PiS, wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka, jednak Senat nie wyraził na tę kandydaturę zgody. Kolejnym kandydatem PiS jest poseł Bartłomiej Wróblewski.

Sąd akta EN-1200.jpg
"Frankowiczom" należy się ochrona konsumencka. Rzecznik Praw Obywatelskich: banki nadużywają swojej pozycji

"Partyjny klincz"

Bartłomiej Wróblewski powiedział, że rozkład sił w Senacie wcale nie przekreśla możliwości sukcesu jego kandydatury. - Od paru tygodni przekonuję do tego, że trzeba skończyć ten partyjny klincz wokół wyboru RPO. Dyskusja zaczęła się latem zeszłego roku, prowadziłem różne rozmowy w Sejmie, a teraz trwają one w Senacie - powiedział.

- Każda osoba, która będzie przekonana do tego, aby zagłosować za bądź się wstrzymać, zmniejsza większość opozycyjną w Senacie. Myślę, że ostatecznie ta arytmetyka nie jest kluczowa, bo umyka nam z oczu istota tej sprawy - ocenił.

Czytaj także:

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24, rozmowy, które przeprowadza z różnymi środowiskami politycznymi, prowadzone są na poziomie merytorycznym. - Nie ma co przeciągać tej sprawy, bo jest to ze szkodą dla instytucji RPO, ale i samych obywateli, których prawa i wolności w takim momencie niepewności nie są z tą samą skutecznością i zaangażowaniem bronione - powiedział.

- Wczoraj spotkałem się z marszałkiem Senatu prof. Tomaszem Grodzkim oraz zapowiedziane są rozmowy z szefem senatorów PO i innych środowisk. Nie mogę przesądzać efektu tych rozmów, ale są one merytoryczne - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
23:31 PR24_mp3 2021_05_04-14-33-30.mp3 Bartłomiej Wróblewski o głosowaniu na RPO ("Gość PR24")

***

Audycja: Temat dnia
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Bartłomiej Wróblewski (kandydat na RPO)
Data emisji: 04.05.2021
Godzina emisji: 14:33

dz

Czytaj także

Wróblewski o wyborach RPO: mam nadzieję, że opadną partyjne pancerze

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 08:10
- Niezależnie od wyroku TK sytuacja, w której parlament czwarty raz podchodzi do tej samej sprawy, nie wystawia nam wszystkim dobrego świadectwa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Bartłomiej Wróblewski, kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prawa rodzin i konstytucyjne wolności". Bartłomiej Wróblewski wskazał swoje priorytety jako RPO

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 14:30
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski zapowiedział, że jeżeli zostanie zatwierdzony przez Senat na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, "jego uwaga będzie poświęcona konstytucyjnym wolnościom". Wymienił między innymi własność, wolność prowadzenia działalności gospodarczej, wolność słowa, zgromadzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Bartłomiej Wróblewski: jeśli zostanę RPO, priorytetem będą dla mnie sprawy osób najsłabszych

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 17:09
- Priorytetowe będą dla mnie sprawy osób najsłabszych: chorych, niepełnosprawnych, borykających się z trudnościami mieszkaniowymi. Osób, których łamane są prawa pracownicze, także kobiet dyskryminowanych płacowo czy ze względu na zabezpieczenie emerytalne; także ojców, którzy mają utrudniony kontakt z dziećmi - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Wróblewski, kandydat na rzecznika praw obywatelskich. 
rozwiń zwiń