X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Kleiber: obietnice Bidena ze szczytu klimatycznego są bardzo ambitne

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 14:00
- Wielu komentatorów zwraca uwagę, że będzie to bardzo trudne do osiągnięcia, a niektórzy oceniają, że to zagranie PR-owskie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber ("Wszystko, co najważniejsze").
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: PR24

Zakończył się zainicjonowany przez prezydenta Stanów Zjednoczonych szczyt klimatyczny. Joe Biden apelował do jego uczestników, by odważnie określali cele walki z globalnym ociepleniem i sam zadeklarował redukcję emisji przez Stany Zjednoczone o 50-52 proc. w stosunku do poziomu z roku 2005.

Posłuchaj
21:13 PR24_mp3 2021_04_25-13-06-09.mp3 Prof. Kleiber: obietnice Bidena ze szczytu klimatycznego są bardzo ambitne (Temat Dnia/Gość PR24)

Poruszane na szczycie tematy to także innowacje technologiczne związane z ochroną klimatu i szanse, jakie stwarza odejście od węgla i ropy naftowej oraz przejście na czyste technologie.

1200_Biden_shutterstock.png
Dr Kawa: aktywność Bidena podczas szczytu klimatycznego symbolicznym działaniem w jego prezydenturze

"Biden chciał pokazać aspiracje do liderowania"

Prof. Michał Kleiber wskazywał w Polskim Radiu 24, że prezydent Joe Biden chciał pokazać swoje aspiracje do liderowania w problematyce klimatycznej. - Zwołał szczyt i zaprosił przywódców czterdziestu państw. Obietnice Bidena są bardzo ambitne, o wiele bardziej niż te Obamy czy Trumpa - powiedział.

Czytaj także:

Profesor podkreślał znaczenie działań związanych ze zmianamy klimatycznymi. - Nawet ci, którzy nie wierzą we wpływ człowieka na zmiany klimatyczne, zauważają takie zjawiska jak zanieczyszczenie planety, powietrza, problemy z ochroną środowiska naturalnego - mówił.

- Trudno doszukiwać się krytycznych opinii co do słuszności oczyszczenia przestrzeni, w której funkcjonujemy - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Magdalena Złotnicka
Gość: prof. Michał Kleiber ("Wszystko, co najważniejsze")
Data emisji: 25.04.2021
Godzina emisji: 13.06

Czytaj także

Sprawiedliwa transformacja, rosnąca rola OZE w Polsce. Prezydent zabierze dziś głos na szczycie klimatycznym

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 04:48
Prezydent Andrzej Duda na szczycie przywódców w sprawie klimatu będzie mówił o polskiej perspektywie transformacji energetycznej. Inicjatorem międzynarodowego wydarzenia w formule on-line jest prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drugi dzień szczytu klimatycznego. W planach przemówienie m.in. prezydenta Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 15:35
Rozpoczynając drugi dzień wirtualnego szczytu klimatycznego, pełnomocnik prezydenta USA ds. klimatu John Kerry przekonywał, że przejście na czyste technologie jest szansą na przyspieszenie wzrostu gospodarczego i nowe miejsca pracy. Podczas dzisiejszej sesji wystąpi między innymi prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny dzień szczytu klimatycznego. Wiech: prezydent Polski występował nie tylko w imieniu naszego kraju

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 17:58
- Kluczową kwestią, jaka miała być narracją polskiego prezydenta, osią, wokół której strona polska przedstawia swoje racje, jest tzw.sprawiedliwa transformacja, jeśli chodzi o dochodzenie do niskoemisyjnej gospodarki i obniżanie ciężaru środowiskowego z funkcjonowania energetyki czy przemysłu - powiedział w Polskim radiu 24 Jakub Wiech (Energetyka24).
rozwiń zwiń