X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Biskup: przyjęcie przez parlament Funduszu Odbudowy jest niemal sprawą narodową

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 14:00
- W sprawie głosowania nad unijnymi pieniędzmi Solidarna Polska prowadzi swoją grę, a sam Zbigniew Ziobro gra rolę jedynego szeryfa - mówił w Polskim Radiu 24 politolog Bartłomiej Biskup.
Prof. Bartłomiej Biskup
Prof. Bartłomiej BiskupFoto: PR24/TB

Fundusz Odbudowy Unii Europejskiej zakłada rozdysponowanie do państw członkowskich 672,5 mld euro (w formie zarówno dotacji, jak i pożyczek) i ma być odpowiedzią wspólnoty na kryzys wywołany pandemią koronawirusa. W trakcie negocjacji dotyczących kształtu funduszu trwało też ustalanie budżetu UE na lata 2021-2027.

Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry sprzeciwiała się powiązaniu wypłaty unijnych funduszy z przestrzeganiem praworządności (to zakładano w budżecie), a później negatywnie opiniowała Fundusz Odbudowy. Zbigniew Ziobro apelował, by Funduszu Odbudowy nie ratyfikować, ostrzegał, że przyjęcie tego instrumentu byłoby "sprzeczne z konstytucją i interesem" kraju.


piotr muller free tt kprm 663  .jpg
Müller: wkrótce decyzja rządu o zasobach własnych UE. Na szali miliardy euro

"Argumenty po stronie rządu"

- Solidarna Polska prowadzi cały czas swoją grę, jest odporna na argumenty na temat tego, że w przypadku braku ratyfikacji Funduszu Odbudowy, pieniądze nie trafią do samorządów, a co za tym idzie do ludzi, wyborców - powiedział gość PR24.

Jak dodał, Solidarna Polska wyolbrzymia sprawę, bo argumenty merytoryczne są jednak po stronie rządu. - Przyjęcie Funduszu Odbudowy jest niemal sprawą narodową, natomiast politycy Solidarnej Polski prowadzą kalkulację polityczną, a sam jej szef, Zbigniew Ziobro, odgrywa rolę jedynego szeryfa - powiedział Bartłomiej Biskup.

Zauważył, że pytanie jest takie, czy Solidarna Polska jest jeszcze dalej w Zjednoczonej Prawicy, czy też nie. - Jeśli nie, nie pozostaje nic innego jak opuścić rząd. Wojna podjazdowa, jaką Zbigniew Ziobro prowadzi z Mateuszem Morawieckim, niczego dobrego ani nie przynosi, ani nie wróży - mówił politolog.


Posłuchaj
08:32 PR24_mp3 2021_04_13-13-20-57.mp3 B. Biskup o Funduszu Odbudowy ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Bartłomiej Biskup (politolog, UW)

Data emisji: 13.04.2021

Godzina: 13:20

Czytaj także

Prof. Krysiak: pieniądze z Funduszu Odbudowy będą przeznaczone dla wszystkich Polaków, a nie wyłącznie dla wyborców PiS

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 13:30
- To, co robi opozycja, to działanie przeciwko Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Im dłużej będzie trwać, tym trudniej będzie polskim rodzinom". Abramowicz o zakończeniu lockdownu

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 11:45
- Dziś zaszczepioną przeciwko COVID-19 mamy już grupę ryzyka, wielu z nas miało też kontakt z koronawirusem, nie ma więc potrzeby przedłużać lockdownu - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik MŚP, Adam Abramowicz.
rozwiń zwiń