X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Sutkowski: liczba zakażeń w najbliższym tygodniu będzie efektem naszego zachowania w święta

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 11:06
- Jeżeli większość z nas zachowywała w święta rygory sanitarne, to nie będzie wzrostu potwierdzonych zakażeń w przyszłym tygodniu, bo będzie on wskazywał na zakażenia po świętach - powiedział o aktualnej sytuacji dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
Dr Michał Sutkowski
Dr Michał SutkowskiFoto: PR24/PJ

- Jest w dalszym ciągu duża szansa, abyśmy w kwietniu wrócili do nauki stacjonarnej - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Wskazał na spadek dziennej liczby zakażeń koronawirusem. Jak mówił będzie to analizowane w przyszłym tygodniu. Ministerstwo zdrowia podało, że w szpitalach leży 33460 pacjentów chorych na COVID-19. To o 707 mniej niż poprzedniej doby. 3459 chorych jest podłączonych pod respiratory, czyli o 86 więcej niż wczoraj.

forum szczepionka 1200.png
Poseł PiS: nie ma potrzeby sprowadzenia chińskich szczepionek

Nadzieja

Dr Michał Sutkowski powiedział, że spadki zakażeń mogą być dobrą wróżbą na przyszłość. - Dane dają pewną nadzieję, jeżeli będziemy je analizować w kontekście krzywej pandemii. One nieznacznie, ale jednak są mniejsze niż te z ubiegłych tygodni. Wyniki dotyczące zgonów niestety są i będą jeszcze wysokie przez co najmniej dwa lub trzy tygodnie. Są wynikiem najwyższej fali między 25. marca i 1. kwietnia, bo z takim opóźnieniem są one raportowane - powiedział.

- Zmniejszyła się trochę liczba osób hospitalizowanych i pod respiratorami. Określa to moment, w którym jesteśmy. To trudna sytuacja przesilenia jednostek służby zdrowia. Na szczęście nie dochodzi do sytuacji nowej fali zakażeń - dodał.

Czytaj także:

Medyk podkreślił, że w nadchodzącym tygodniu poznamy efekt społecznych zachowań w święta. - Jeżeli większość z nas zachowywała w święta rygory sanitarne, to nie będzie wzrostu potwierdzonych zakażeń w przyszłym tygodniu, bo będzie on wskazywał na zakażenia po świętach. To jest ten scenariusz wydaje się być najbardziej realny. W przypadku nieodpowiedzialnego zachowania możliwy jest bardziej negatywny scenariusz czyli wzrost zakażeń - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:18 PR24_mp3 2021_04_11-10-34-07.mp3 Dr Michał Sutkowski o sytuacji epidemicznej ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Łukasz Sobolewski

Gość: dr Michał Sutkowski (prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych)

Data emisji: 11.04.2021

Godzina: 10:34

dz

Czytaj także

"Mamy jeden z najwyższych bilansów dobowych". Rośnie liczba zgonów na COVID-19 w Meksyku

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 01:40
Rząd Meksyku poinformował w sobotę o 2192 kolejnych potwierdzonych zgonach osób, które były zakażone koronawirusem. Jest to jeden z najwyższych dobowych bilansów ofiar śmiertelnych pandemii w tym kraju. Ogółem zmarło dotąd w Meksyku 209 212 chorych na COVID-19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stoją często w obliczu bariery językowej". W Nowym Jorku polscy seniorzy mają kłopoty ze szczepieniami

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 05:00
Wielu starszym Polakom mieszkającym w Nowym Jorku ustalenie wizyty szczepiennej przysparza sporo kłopotów. Nie jest to łatwe, nawet jeśli stara się im pomóc największa w mieście polonijna organizacja społeczno-kulturalna Centrum Polsko-Słowiańskie (CPS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pandemia i inne plagi". Co zagraża współczesnemu światu?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 09:05
- Procesy nihilistyczne, destrukcyjne w ostatnim czasie, w okresie pandemii, zostały wręcz wzmocnione, a nie podane w wątpliwość. Ponadto klęska nauki, nowoczesnego myślenia, którą spowodował wirus, powinna też ściągnąć człowieka z piedestału zbudowanego z pychy. Kim jesteśmy, że wybieramy się mieszkać na Marsie, a boimy się wyjść do sklepu - powiedział Jan Polkowski, pisarz i poeta, a także autor książki "Pandemia i inne plagi. Notatki marzec-lipiec 2020".
rozwiń zwiń