X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Skończyła się pewna epoka". Ryszard Poznakowski o śmierci Krzysztofa Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 14:25
- Jego fenomen polegał na ponadczasowości dokonań artystycznych, był artystą życia, artystą kilku pokoleń. Wszyscy odkrywali w jego interpretacjach cząstkę siebie, i tak będzie dalej - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Poznakowski, kompozytor, przyjaciel Krzysztofa Krawczyka.
Krzysztof Krawczyk podczas plenerowego koncertu inaugurującego łódzkie Senioralia, Łódź, 13.05.2017.
Krzysztof Krawczyk podczas plenerowego koncertu inaugurującego łódzkie Senioralia, Łódź, 13.05.2017. Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Krzysztof Krawczyk był jednym z najbardziej znanych polskich wokalistów. Wylansował wiele przebojów, jak "Parostatek", "Chciałem być", "To, co dał nam świat", "Mój przyjacielu", "Trudno tak", "Bo jesteś ty".

pap_19640000_008 (1).jpg
Muzyczne drogi Klenczona i Krawczyka. Piotr Wawrowski: w wielu punktach były podobne

Ryszard Poznakowski wspominał w rozmowie jego postać i twórczość. - Skończyła się pewna epoka, epoka śpiewania sercem, emocją. Odszedł mój wielki przyjaciel, artysta niebywałego formatu - mówił.

- Krzysztof Krawczyk miał szczęście do autorów, do świetnych poetów, którzy trafnie rozpoznawali to, co chcieli powiedzieć jego osobą i talentem, jakiegokolwiek jego albumu nie posłuchamy, będzie to część także naszego życia (…) Dla niego nie była ważna realizacja celu, ale dążenie do niego. Będziemy odkrywali w jego interpretacjach coraz to nowe pokłady filozofii, jego cierpienia, szczęścia i talentu - podkreślił gość audycji.

Posłuchaj
04:30 PR24_mp3 2021_04_10-13-45-07.mp3 Ryszard Poznakowski wspomina Krzysztofa Krawczyka (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Krzysztof Krawczyk nagrywał płyty z różnorodną muzyką, od popu poprzez rhythm & bluesa, swing, soul czy jazz, aż po pieśni religijne oraz muzykę cygańską czy biesiadną. Zmarł w Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia. Miał 74 lata.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Ryszard Poznakowski, kompozytor, przyjaciel Krzysztofa Krawczyka

Data emisji: 10.04.2021

Godzina emisji: 13.44

PR24/ka

Czytaj także

"Był otwarty na każdego człowieka". Krzysztof Krawczyk we wspomnieniach Eleni

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 13:20
- Krzysztof był człowiekiem bardzo pracowitym, dążył do tego, co już postanowił. Nagrał wiele wspaniałych piosenek, które pozostaną - powiedziała w Polskim Radiu 24 Eleni, piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Menadżer Krzysztof Krawczyka: on umiał zaśpiewać wszystko, od tanga po piosenki religijne

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 23:04
Andrzej Kosmala, wieloletni menadżer i przyjaciel Krzysztofa Krawczyka zauważa, że nie można przewidzieć, która piosenka stanie się przebojem, a która przejdzie niezauważona. - Jak słuchaliśmy z Krzysztofem tych wszystkich piosenek, które nagraliśmy, to wielokrotnie zadawaliśmy sobie pytanie, a dlaczego ta piosenka nie była przebojem? - mówi. Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka. Legendarny artysta spocznie na cmentarzu w Grotnikach

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 09:04
W Łodzi odbędą się dziś uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka. W południe w archikatedrze łódzkiej odbędzie się msza żałobna, potem trumna z ciałem artysty zostanie złożona na cmentarzu parafialnym w Grotnikach pod Łodzią (godz.15.00), gdzie muzyk mieszkał. Uroczystości będą miały charakter państwowy.
rozwiń zwiń