X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pozostaje pytanie o system podatkowy". Marek Zuber o Nowym Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 15:34
- Prezentacja Nowego Ładu jest opóźniona, zresztą nie możemy wykluczyć tego, że on nie jest jeszcze do końca dopięty. Cały czas trwają jeszcze jakieś dyskusje dotyczące poszczególnych rozwiązań. Dopiero jak to zobaczymy w całości, to będziemy mogli to oceniać - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber. 
Marek Zuber
Marek ZuberFoto: PR 24

Nowy Ład to nowy program Prawa i Sprawiedliwości, o którym rząd na razie nie mówi zbyt wiele. Serwis OKO.Press nieoficjalnie informował o możliwym wzroście kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych. 

Modzelewski 1200.jpg
"Stwarza zmianę jakościową". Prof. Modzelewski o opodatkowaniu zaproponowanym w ramach Nowego Ładu

- Abstrahując od szalenie ważnych rzeczy, takich jak choćby nowy system podatkowy, to jest pytanie, czy rzeczywiście to będzie nowy system, jak to niektórzy przedstawiciele rządu nazywają to przygotowane rozwiązanie, czy też tylko zmiany np. samych podatków, w sensie kwoty wolnej, natomiast system zostanie taki, jaki jest - zastanawiał się Marek Zuber.   

Posłuchaj
12:57 PR24_mp3 2021_04_08-14-16-39.mp3 Marek Zuber o Nowym Ładzie ("Temat dnia/Gość PR24") 

- Najważniejszą częścią, biorąc pod uwagę wyzwania rozwojowe Polski, to jest ta część dotycząca planu odbudowy, tego planu, który musieliśmy stworzyć w związku z programem,(...) który finansowany jest z długu zaciąganego przez Unię Europejską. To będzie najistotniejszy z elementów Nowego Ładu - podkreślił gość audycji. 

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Marek Zuber

Data emisji: 08.04.2021

Godzina emisji: 14.16

kmp

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Maciej Gdula: mamy z nim problem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 10:00
- Na Lewicy toczy się wciąż dyskusja, co zrobić z ratyfikacją Funduszu Odbudowy. Jeżeli chodzi o pieniądze z Unii Europejskiej to oczywiście my jesteśmy za tym, żeby Polska je dostała, jesteśmy za tym funduszem. Wspieraliśmy to podczas negocjacji i nadal wspieramy - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Gdula, z Lewicy. Gościem audycji był również poseł Tadeusz Woźniak z Solidarnej Polski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister finansów o wyższej kwocie wolnej od podatku: po pandemii możemy mieć większe ambicje

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 08:06
- Słyszymy, że będzie to 30 tys. - nie mogę tego potwierdzić, ale byłbym szczęśliwy, gdyby była na takim poziomie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej, odnosząc się do spodziewanego podniesienia wysokości kwoty wolnej od podatku.
rozwiń zwiń