X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Stwarza zmianę jakościową". Prof. Modzelewski o opodatkowaniu zaproponowanym w ramach Nowego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 16:00
Nowy Ład zakłada kompleksową reformę systemu podatkowego. Jej autorzy szacują, że na rozwiązaniach podatkowych skorzysta ok. 17 mln Polaków - to według "Dziennika Gazety Prawnej" robocze zapisy Nowego Ładu dotyczące tej kwestii. Sprawę na antenie Polskiego Radia 24 skomentował prof. Witold Modzelewski, ekonomista, prawnik.
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: PR24

Dziennik pisze w środę, że podatkowa rewolucja miałaby się odbyć w trzech krokach. Po pierwsze, planowana jest likwidacja lub znaczne zmniejszenie odliczenia w PIT składki zdrowotnej. Drugim ruchem jest podwyżka kwoty wolnej do 30 tys. zł, o czym pisało już Oko.press. Trzecim – podniesienie progu podatkowego z obecnych 85 tys. zł do 120 tys. zł (co byłoby pierwszym takim posunięciem od kilkunastu lat). Te zmiany to uzupełnienie do obniżonej już z 18 do 17 proc. pierwszej stawki PIT. 

Tomasz Siemoniak 1200.jpg
Siemoniak o Funduszu Odbudowy: rząd powinien być gotowy do poważnych rozmów, zasady muszą być przejrzyste

- To są bardzo ważne informacje, bo one przedstawiają, uznając wiarygodność źródła, pewną wizję, możliwą z wielu dróg, którą może pójść prawodawca - komentował prof. Witold Modzelewski.

Za "najważniejsze posunięcie" uznał kwestię kwoty wolnej od podatku. - Jeżeli to rozwiązanie spowoduje, że w istocie dochody do 2,5 tys. złotych nie będą opodatkowane, to jest to sytuacja, w której 17 milionów ludzi z tego skorzysta - podkreślił ekonomista.   


Posłuchaj
15:26 PR24_mp3 2021_04_07-15-13-58.mp3 Prof. Modzelewski o opodatkowaniu w ramach Nowego Ładu ("Temat dnia/Gość PR24")

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: prof. Witold Modzelewski (ekonomista, prawnik)

Data emisji: 07.04.2021

Godzina emisji: 15.07

kmp

Czytaj także

Sytuacja Zjednoczonej Prawicy. Dr Onasz: emocje nie są wyciszone do końca

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 14:00
- Do końca te emocje nie są wyciszone. Nie należy się spodziewać, że nawet po upływie jakiegoś czasu wszystko pójdzie w zapomnienie i sytuacja w Zjednoczonej Prawicy wróci do jakiegoś totalnego porządku - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Maciej Onasz, politolog. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie wierzę w to, żeby koalicja się rozpadła". Lisicki o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 15:30
- Mamy do czynienia z czymś, co można nazwać taką formą potyczek, walki o swoją pozycję i swoje miejsce w obrębie Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń