X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Siemoniak o Funduszu Odbudowy: rząd powinien być gotowy do poważnych rozmów, zasady muszą być przejrzyste

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 08:12
- Fundusz Odbudowy jest ogromnym i ważnym programem. Nie może być prowadzony tak, że nikt dokładnie nie wie, jak będzie miał wyglądać, jest tu kwestia roli samorządów, tego, na co zostaną przeznaczone środki finansowe - powiedział Tomasz Siemoniak z Koalicji Obywatelskiej.
Tomasz Siemoniak
Tomasz Siemoniak Foto: PR24/AK

Przywódcy państw Unii Europejskiej porozumieli się ws. wieloletniego budżetu Unii na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy gospodarek krajów członkowskich po pandemii. Obecnie ratyfikacji przez parlamenty narodowe wymaga decyzja o zwiększeniu zasobów własnych UE, by możliwe było uruchomienie Funduszu Odbudowy.

forum michał dworczyk 1200.jpg
Ratyfikacja dot. Funduszu Odbudowy. Szef KPRM: będzie głosowana zwykłą większością

Poparcie dla ratyfikacji zapowiedziała Lewica. Koalicja Obywatelska i PSL domagają się od rządu, aby uwzględnić rolę samorządów, które - zdaniem posłów tych ugrupowań - powinny mieć decydujący głos w kwestii dysponowania pieniędzmi z Funduszu Odbudowy.

Posłuchaj
10:58 PR24_mp3 2021_03_17-07-35-49.mp3 Tomasz Siemoniak o dyskusji dotyczącej zasad działania Funduszu Odbudowy ("24 pytania")

- Apelowaliśmy, by odbyło się dodatkowe posiedzenie Sejmu w tej sprawie. Fundusz Odbudowy jest ogromnym i ważnym programem. Nie może być prowadzony tak, że nikt dokładnie nie wie, jak będzie miał wyglądać, to kwestia roli samorządów, na co zostaną przeznaczone środki finansowe. Rząd powinien być gotowy do poważnych rozmów, zasady muszą być przejrzyste i jasne - wskazał Tomasz Siemoniak.

Zdaniem posła, temat Funduszu Odbudowy jest jedną z najważniejszych spraw w tym roku. – Dołożymy wszelkich starań, by uruchomił się dialog w tej kwestii. Jeśli rządowi tak trudno rozmawiać z opozycją, to przynajmniej niech zrobi to z samorządami - zaznaczył.

Dodał również, że na dialog nie jest jeszcze za późno, a KO "wysuwa mnóstwo różnych konkretnych propozycji", by dojść do porozumienia w sprawie Funduszu Odbudowy.

***

Audycja: "24 pytania"
Prowadząca: Eliza Olczyk
Gość: Tomasz Siemoniak, Koalicja Obywatelska
Data emisji: 17.03.2021
Godzina emisji: 07.36

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Dr Bartłomiej Machnik: debata w Sejmie na temat Funduszu Odbudowy to dobry pomysł

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 13:41
- Cieszy fakt, że w Sejmie będzie miała miejsce debata o ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Pozostaje pytanie, jaka będzie forma debaty i czy wszystkie strony przedstawią konstruktywne argumenty - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik, politolog.
rozwiń zwiń