X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Przyspieszone wybory parlamentarne? Prof. Domański: to ultimatum dla koalicjantów

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 14:15
- W tej chwili ogół społeczeństwa nie chce wyborów. Może być tak, że odsetek głosujących w ewentualnych wyborach może być nikły - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański. 
Prof. Henryk Domański
Prof. Henryk DomańskiFoto: PR24

Prezes PiS w udzielonym "Gazecie Polskiej" wywiadzie powiedział: - "Będąc w koalicji, zawsze trzeba być przygotowanym na jakieś perturbacje. Ale nawet gdyby odpadło kilka głosów, to wydaje mi się, iż znalazłyby się nowe. Zatem nasz cel - wybory w przewidzianym konstytucyjnie terminie w 2023 roku i kolejna kadencja - jest osiągalny". 

Marek Sawicki PR24 1200.jpg

Marek Sawicki: nie wierzę we wcześniejsze wybory parlamentarne

- Z jednej strony to ultimatum skierowane do koalicjantów, z drugiej strony, przy pewnej interpretacji, której nie można wykluczyć, może to być wysłany do nas wszystkich sygnał. "Jeżeli dojdzie do przyśpieszonych wyborów, mówi Jarosław Kaczyński, to pamiętajcie, że to nie nasza wina, bo myśmy nie mieli innego wyjścia. W tym miejscu można przytoczyć wszystkie argumenty Kaczyńskiego, że w jedności siła. Tym głównym wskaźnikiem, głównym elementem oceny naszego rządu to są sukcesy gospodarcze, które chcemy wzmocnić. Chcemy kontynuować ten sam nurt, tę politykę, ale jeżeli nie będziemy mogli to cóż, sami widzicie" - sparafrazował prof. Domański.       

- Pójdą tylko ci zdeterminowani, którzy chcą utrzymania obecnej władzy, z drugiej strony jej przeciwnicy. Stawiałabym na tę pierwszą grupę, bo to jest gwarancja bezpieczeństwa  - dodał gość audycji.  


Posłuchaj
22:42 PR24_mp3 2021_04_07-13-34-43.mp3 Prof. Domański o wywiadzie Jarosława Kaczyńskiego ("Temat dnia/GośćPR24")

 

- Jest to w pewnym sensie usprawiedliwienie czy próba wyjaśnienia tego, co może się stać, a być może się nie stanie - podsumował.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: prof. Henryk Domański

Data emisji: 07.04.2021

Godzina emisji: 13.33

kmp

Czytaj także

Sytuacja Zjednoczonej Prawicy. Dr Onasz: emocje nie są wyciszone do końca

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 14:00
- Do końca te emocje nie są wyciszone. Nie należy się spodziewać, że nawet po upływie jakiegoś czasu wszystko pójdzie w zapomnienie i sytuacja w Zjednoczonej Prawicy wróci do jakiegoś totalnego porządku - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Maciej Onasz, politolog. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie wierzę w to, żeby koalicja się rozpadła". Lisicki o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 15:30
- Mamy do czynienia z czymś, co można nazwać taką formą potyczek, walki o swoją pozycję i swoje miejsce w obrębie Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń