X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gac: opozycja nie ma nic konstruktywnego do zaoferowania, więc rzuciła się na narrację "Dworczyk do dymisji"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 14:12
- Nawet jeśli opozycja otrzymuje jakiś polityczny prezent od rządzących, to i tak każdą sprawę konsekwentnie przegrzewa. W tym przypadku również przelicytowano. To, że systemy informatyczne mogą ulec awarii, jest czymś naturalnym. Przez kilka miesięcy system dotyczący szczepień sprawnie funkcjonował. Gdy pojawił się problem, szybko się z nim uporano - powiedział Karol Gac, redaktor naczelny portalu DoRzeczy.pl.
Karol Gac
Karol GacFoto: PR24

Na antenie Polskiego Radia 24 Karol Gac odniósł się m.in. do awarii systemu, dzięki któremu Polacy mogą rejestrować się na szczepienia przeciw COVID-19. Sytuację, pomimo szybkiej naprawy usterki, próbują wykorzystać politycy opozycji, którzy nawołują do tego, by do dymisji podał się Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień.

shutterstock szczepienia free szczepionka free 1200.jpg
Milion szczepień tygodniowo, nowe punkty. Dworczyk zapowiada przyśpieszenie akcji

- Opozycja nie ma nic konstruktywnego do zaoferowania, więc tak bardzo podbija emocje i tak bardzo rzuciła się na narrację "Michał Dworczyk do dymisji". Nawet jeśli otrzymuje jakiś polityczny prezent od rządzących, to i tak każdą sprawę konsekwentnie przegrzewa. W tym przypadku również przelicytowano - wskazał rozmówca Ryszarda Gromadzkiego.

Posłuchaj
21:05 PR24_mp3 2021_04_02-13-08-38.mp3 Karol Gac o awarii systemu rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 ("Temat dnia/Gość PR24")

Gac zauważył, że czwartkowa awaria była pierwszą, jaka pojawiła się od początku funkcjonowania systemu, który przez kilka miesięcy działał bez zarzutu.

- To, że systemy informatyczne mogą ulec awarii, jest czymś naturalnym. Przez kilka miesięcy system dot. szczepień sprawnie funkcjonował. Gdy pojawił się problem, szybko się z nim uporano - zaznaczył publicysta.

Zwrócił również uwagę na postawę samego Michała Dworczyka i jego podejście do sprawy. - Dobrze, że nie uciekał od problemu, że powiedział publicznie przepraszam, co nie jest znowu takie częste w naszej polityce - stwierdził Gac.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Karol Gac, redaktor naczelny portalu DoRzeczy.pl
Data emisji: 02.04.2021
Godzina emisji: 13.08

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Dr Nowak-Paralusz o awarii systemu szczepień: przy dużych przedsięwzięciach błędy są nieuniknione

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 12:01
- Błąd się pojawił, ale nie myli się ten, kto nic nie robi. Jest zrozumiałe, że przy tak dużej skali przedsięwzięcia błędy są i będą, to nieuniknione. Warto przekazać opinii publicznej, że z błędu wyciągnięto wnioski i przygotowano pakiet działań na wypadek, gdyby powtórzyła się podobna sytuacja - powiedziała dr Magdalena Nowak-Paralusz, socjolog i politolog z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.
rozwiń zwiń