X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tekieli: rodzina, oparta o małżeństwo mężczyzny i kobiety, jest fundamentem naszej cywilizacji

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 12:10
- To, że Kościół mówi o związkach, o małżeństwach, które są otwarte na przekazanie życia, pokazuje, że przeciwieństwo tego, czyli promowanie eutanazji, aborcji oraz homozwiązków, to element cywilizacji śmierci - powiedział publicysta Robert Tekieli.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Rawpixel

"W Kościele nie można udzielać błogosławieństwa osobom tej samej płci". Tak orzekła watykańska Kongregacja Nauki i Wiary. Oświadczenie to wywołało burzę w niektórych środowiskach. Swój sprzeciw zgłosiła m.in. część Episkopatu Niemiec.

- Dla mnie zadziwiające jest robienie newsa z oczywistości. Jest to powtórzenie nauki Kościoła głoszonej od 2 tys. lat. Negatywna reakcja niemieckiego Episkopatu nie jest zaskoczeniem. Tamtejszy Kościół jest w schizmie już od kilkudziesięciu lat. Nieprzyjmowanie wielu watykańskich treści, dokumentów i zaleceń jest stałą praktyką - wskazał Robert Tekieli.

shutterstock free młodzież kościół 1200.jpg
Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. KEP zachęca do wzięcia udziału w inicjatywie pro-life

Publicysta zaznaczył, że rodzina, oparta o małżeństwo mężczyzny i kobiety, jest fundamentem naszej cywilizacji. - Burzenie takiej struktury jest zbrodnią - dodał.

- To, że Kościół mówi o związkach, o małżeństwach, które są otwarte na przekazanie życia, pokazuje, że przeciwieństwo tego, czyli promowanie eutanazji, aborcji oraz homozwiązków, to element cywilizacji śmierci - stwierdził Tekieli.

Posłuchaj
11:08 PR24_mp3 2021_03_18-11-33-53.mp3 Robert Tekieli o nauczaniu Kościoła ws. rodziny ("Temat dnia/Gość PR24")

W rozmowie z Ryszardem Gromadzkim podkreślił, że Kościół nie może stosować się do ducha czasu, podlega bowiem działaniu Ducha Św.

- Duch czasu i Duch Św. najczęściej w historii Kościoła były ze sobą sprzeczne. Kościół katolicki głosi niezmiennie swoje nauczanie i wykluczenie błogosławieństwa dla związków homoseksualnych jest dla tego Kościoła rzeczą oczywistą - powiedział Robert Tekieli.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Robert Tekieli, publicysta 
Data emisji: 18.03.2021
Godzina emisji: 11.33

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Bruksela naciska ws. aborcji w Polsce. Tekieli: działa zgodnie z filozofią depopulacyjną

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 12:33
- Tak naprawdę, w tle tych wszystkich działań mamy nie tylko politykę europejską. Niewybierana grupa urzędnicza, która zasiada w Brukseli, działa zgodnie z filozofią depopulacyjną. Tam są różnego typu plany, od wstrzymania dzietności aż po eksterminację - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Tekieli, publicysta.   
rozwiń zwiń