X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Czekamy na stanowisko nowej administracji USA". Jan Parys o gazociągu Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 15:11
- W ostatnich latach administracja Trumpa podkreślała, że to sprzeczność, by USA łożyły na bezpieczeństwo i obronę Europy, a jednocześnie Niemcy będą płacić miliardy dolarów Rosji, która się zbroi przeciwko Europie, to musi znaleźć jakieś rozwiązanie - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.
Jan Parys
Jan ParysFoto: PR24

Jan Parys zaznaczył, że wśród państw, które należą do NATO, są pewne różnice zdań co do oceny polityki rosyjskiej, tego, czy Rosja jest agresywna i stwarza zagrożenie, czy jest zwyczajnym państwem i dobrym parterem do interesów gospodarczych.

mid-epa09062999 (1).jpg
Wpływowy amerykański senator domaga się sankcji na NS2. Nawet już Demokraci naciskają na Joe Bidena

- Tu zwłaszcza politycy niemieccy są obrońcami "tradycyjnego" oceniania Rosji wyłącznie przez pryzmat handlu i doraźnych korzyści gospodarczych. Inni politycy, w tym również polscy, patrzą na rosyjskie zbrojenia i politykę wobec Syrii, Gruzji, na Ukrainie i twierdzą, że Rosja jest agresywna i się zbroi, ma duże siły wojskowe blisko naszych granic i trzeba z tego wyciągać wnioski - zaznaczył gość audycji.

- W tej chwili czekamy na stanowisko nowej administracji amerykańskiej, która, tak jak każda ekipa po przejęciu władzy dokonuje przeglądu sytuacji. Za parę miesięcy będą wnioski z tego przeglądu - dodał minister obrony narodowej.

Były minister obrony narodowej dodał, że objęcie administracji USA przez Demokratów nie musi oznaczać gruntownych zmian w polityce zagranicznej tego państwa. - Trzeba pamiętać, że administracja prezydenta Obamy, pod koniec swojej drugiej kadencji zrezygnowała z resetu z Rosją, uznając, że to jest błąd, że tak postępować z Rosją nie można. Myślę, że obecna ekipa demokratyczna również pamięta tę lekcję, jaką dostał Obama od Moskwy i można mieć nadzieję, że strona amerykańska za kilka miesięcy przychyli się do opinii, które dominują w Polsce, m.in. że Nord Stream 2 jest zagrożeniem dla Europy, nie tylko jeśli idzie o możliwość szantażu surowcowego, ale też o zasilenie budżetu rosyjskiego miliardami dolarów, co pozwalało Kremlowi rozwijać zbrojenia i ekspansję międzynarodową - podkreślał Jan Parys.

Posłuchaj
22:23 PR24_mp3 2021_03_15-13-34-30.mp3 Jan Parys o relacjach USA - Unia Europejska (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także: 

    Więcej w nagraniu.

    * * *

    Audycja: Temat dnia / Gość PR24

    Prowadzący: Antoni Trzmiel

    Gość: Jan Parys

    Data emisji: 15.03.2021

    Godzina emisji: 13:33

    PR24/ka

    Czytaj także

    "Inwestycja zagraża Polsce, należy się cieszyć z tych słów". Iwo Bender o wypowiedzi Wendy Sherman o Nord Stream 2

    Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 14:40
    - Z deklaracji kandydatki na zastępcę sekretarza stanu USA w sprawie Nord Stream 2 należy się cieszyć. Bo ta inwestycja zagraża Polsce. Jej realizacja dałaby Rosjanom możliwość stosowania szantażu gazowego wobec naszego kraju - powiedział w Polskim Radiu 24 Iwo Bender, specjalista ds. międzynarodowych. 
    rozwiń zwiń

    Czytaj także

    Polityka zagraniczna USA wobec Rosji i Niemiec. Guzy: zagadką jest, jak to się skończy

    Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 21:49
    - Ta sprawa rozgrywa się przed naszymi oczyma. Jest zagadką, jak to się skończy. Oczywiście Republikanie mają prawo czuć się zaniepokojeni i chętnie wykorzystują polityczną okazję, żeby sprawdzić Joe Bidena, na ile jego deklaracje o twardej polityce wobec Rosji mają pokrycie w faktach - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej. Gościem "Kontrapunktu" był także dr hab. Kamil Zajączkowski. 
    rozwiń zwiń