X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rezolucja PE ws. LGBTQ. Mateusz Wyrwich: to nowa bolszewia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 15:57
 - Ta strefa wolności nie oznacza nic innego jak nową bolszewię. (...) Tutaj mówimy o tym niebezpieczeństwie, które może być nie dzisiaj, nie jutro, ale za pięć czy dziesięć lat - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Mateusz Wyrwich, publicysta tygodnika "Niedziela". 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mazur Travel/shutterstock

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję, w której cała Unia Europejska została uznana za "strefę przyjazną LGBT". Za przyjęciem takiego rozwiązania głosowała zdecydowana większość europosłów. Rezolucję poparło pięć frakcji Parlamentu Europejskiego, w tym największa Europejska Partia Ludowa oraz socjaldemokraci.

Dawid Wildstein 1200.jpg
"Czy to świadectwo siły, czy niepewności?". Dawid Wildstein o rezolucji PE ws. LGBTQ

 - Jeśli na przykład spojrzymy na to, co działo się jeszcze pięć lat temu w PE, to w ogóle nikomu nie przychodziło do głowy, żeby mówić o jakichś strefach, czy nie-strefach, czy zmianie języka. Właściwie trudno teraz powiedzieć, jak ten słownik się ukazał, jak by tych ludzi nazywać - powiedział publicysta "Niedzieli". 


Posłuchaj
24:23 PR24_mp3 2021_03_12-14-33-12.mp3 Mateusz Wyrwich o rezolucji PE ("Temat dnia/Gość PR 24")

- Pięknie kiedyś powiedział Witkacy o takich właśnie ludziach, którzy są nieokreśleni seksualnie - "kobietony". Tutaj jest to bardzo adekwatne. Nie wiem, czy oni będą zadowoleni z tego pojęcia, ale to takie jasne i jednoznaczne sformułowanie - dodał. 

Czytaj również:

Jak ocenił gość audycji, to wszystko wygląda na destrukcję dotychczasowego systemu. 

- Do niedawna, w latach 70. XX wieku związki homoseksualne były penalizowane w takich krajach jak Wielka Brytania, Francja, Hiszpania. Wydaje mi się, że chodzi o to, że mieli jakieś szczególne prawa. Może to absurdalne, ale homoseksualista będzie mógł przechodzić na czerwonym świetle, bo on będzie uważał, że ma do tego prawo -podkreślił Mateusz Wyrwich. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadziła: Magdalena Złotnicka

Gość: Mateusz Wyrwich (tygodnik "Niedziela")

Data emisji: 12.03.2021

Godz. emisji: 14.33

kmp

Czytaj także

"Przygotowanie do marginalizacji". Prof. Mieczysław Ryba o ataku UE na Polskę ws. LGBT

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 14:02
- To jest pewna metoda, którą się stosuje. I teraz są jakieś przygotowania artyleryjskie pod konkretną akcję polityczną. Może nie już rozbiorczą, ale taką, która ma np. nałożyć na nas sankcje finansowe - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk z KUL-u, komentując działania Unii Europejskiej wymierzone w Polskę w sprawie praw osób LGBT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wskazuje na klimat polityczny". Dr Małgorzata Bonikowska o rezolucji PE ws. "strefy wolności LGBTQI"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 15:10
- Parlament Europejski to jest bardzo ważna instytucja we współtworzeniu unijnego prawa, ale w przypadku rezolucji jedynym jej efektem jest pewnie wydźwięk, komunikat dany i Europie, i światu, że "oto jest nasz punkt widzenia na daną sprawę" - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, odnosząc się do rezolucji PE ogłaszającej Europę "strefą wolności LGBTQI".
rozwiń zwiń