X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Izabela Gontarek: kobiety uznają pandemię za zagrożenie dla rozwoju kariery zawodowej

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 21:48
- Badania pokazują również to, że w przypadku wielu kobiet równowaga między życiem prywatnym i zawodowym została całkowicie zburzona - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Izabela Gontarek, ekonomistka i psycholog z Uczelni Techniczno-Handlowej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: FamVeld/shutterstock.com

W ostatnich dniach pojawiły się dwa raporty, z których wynika, że skutki pandemii COVID-19 już teraz są bardziej odczuwalne przez kobiety niż mężczyzn. Mówią o tym eksperci PWC i Komisji Europejskiej. Z danych KE wynika, że w czasie pandemii kobiety częściej doświadczały przemocy, szybciej traciły pracę i częściej groziło im zakażenie koronawirusem. Mamy również nowe dane na temat luki płacowej i liczby kobiet na kierowniczych stanowiskach. Wiemy już, że w obu tych kwestiach jesteśmy w unijnej czołówce państw stawianych za wzór. O tych sprawach mówiła w Polskim Radiu 24 dr Izabela Gontarek.

KPRM mateusz morawiecki free 1200.jpg
"Jesteście wspaniałe". Premier złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet

Ekonomistka zauważyła, że pandemia nie tylko spowodowała zwolnienie pozytywnych trendów w zmianach na rynku pracy, jeśli chodzi o udział kobiet w wyższej kadrze menedżerskiej czy o różnice w płacach. Zwróciła także uwagę na kobiety pracujące w branżach najbardziej dotkniętych przez korona-kryzys - gastronomii, turystyce, przetwórstwie.

- Te kobiety, w połączeniu z całą sytuacją wynikającą z pandemii, w pewnym momencie zaczęły zadawać sobie pytanie, czy są w stanie dalej podołać zarówno swoim obowiązkom zawodowym, jak i obowiązkom związanym z prowadzeniem takiej organizacji, takiego przedsiębiorstwa, jakim jest gospodarstwo domowe - mówiła dr Izabela Gontarek.

Czytaj również:

Pandemia spowodowała w bardzo wielu przypadkach przeniesienie pracy z biura do domu. Dla niektórych osób oznaczało to ogromną wygodę, ale dla wielu innych - stworzyło nowe, dotąd nieznane problemy.

- Jak pokazują badania, bardzo alarmującym jest to, że większość kobiet uznaje pandemię za zagrożenie dla rozwoju swojej kariery zawodowej. I badania pokazują również to, że w przypadku wielu kobiet równowaga między życiem prywatnym i zawodowym została całkowicie zburzona - mówiła dr Izabela Gontarek.

Posłuchaj
22:58 PR24_mp3 2021_03_08-20-05-57_Gontarek.mp3 Dr Izabela Gontarek o sytuacji kobiet w pandemii COVID-19 ("Temat dnia / Gość PR24")

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Piotr Wąż
Gość: Dr Izabela Gontarek (ekonomista, psycholog Uczelnia Techniczno-Handlowa)
Data emisji: 08.03.2021
Godzina emisji: 20.06

PR24/jmo

Czytaj także

"Jestem za otwieraniem gospodarki, ale przy zachowaniu norm i rygorów". Wróblewski o obostrzeniach

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 15:20
- To, jak Polacy postrzegają luzowanie obostrzeń w związku z pandemią, zależy od tego, czy pracują w państwowym przedsiębiorstwie, czy też mają własną firmę - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obostrzenia pandemiczne w woj. warmińsko-mazurskim. Prof. Gut: w pewnych sytuacjach nie ma innego wyjścia

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 18:33
- Są dwie możliwości: albo ludzie staną się racjonalni, albo będą musieli mieć ograniczone możliwości ruchliwości i narzucone określone obowiązki - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, wirusolog, odnosząc się do zwiększenia obostrzeń w województwie warmińsko-mazurskim.
rozwiń zwiń