X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Mamy kryzys zdrowia psychicznego". Maria Libura o walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 11:17
-  Kluczowe jest przywrócenie pokoleniu kontaktu z równieśnikami, możliwości pobierania nauki i życia towarzyskiego. Ma to ogromne znaczenie dla rozwoju - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 ekspert ds. ochrony zdrowia Maria Libura, kierownik Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: praszkiewicz/shutterstock.com

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przedstawił szczegóły programu poprawy kondycji fizycznej dzieci i młodzieży "Aktywny powrót do szkół". Jest to konieczne m.in. ze względu na pogarszającą się formę fizyczną młodzieży, uczącej się zdalnie. Specjaliści alarmują, że u dzieci coraz częściej występuje "efekt postcovidowy".  Inne przygotowane przez MEN programy obejmują pomoc psychologiczną dla uczniów, przeciwdziałanie wadom wzroku i pomoc w uzupełnianiu wiedzy. 


dzieci_free_szkoła_1200.jpg
Edukacja w trakcie pandemii. Prof. Nalaskowski: skutki tego poznamy dopiero za kilka lat

Gość Polskiego Radia 24 zwróciła uwagę, że program szczepień jest w Polsce przeprowadzany sprawnie. Problemem jest jedynie podaż szczepionek. - Walka o wyszczepienie populacji to wyścig z czasem. Także po to, by móc jak najszybciej przywrócić działanie gospodarki i szkół. Mamy narastający, olbrzymi kryzys zdrowia psychicznego. Nawet w prywatnych ośrodkach, gdzie barierą jest cena porady, powstają długie na wiele miesięcy kolejki do porady psychologicznej dla dzieci i młodzieży - powiedziała Maria Libura

Jednym z priorytetów jest staje się możliwie jak najszybsze otwarcie szkół. - Kluczowe jest przywrócenie pokoleniu kontaktu z równieśnikami, możliwości pobierania nauki i życia towarzyskiego. Ma to ogromne znaczenie dla rozwoju. Trzeba o tym mówić i pokazywać horyzont. Na przykładzie Izraela widać, że szczepienia przynoszą pozytywne skutki i pozwalają na powrót do starej normalności. Trochę zmodyfikowanej, ale jednak do życia za którym wszyscy tęsknimy - 

W niedzielę badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 574 osób, odnotowano 126 zgonów.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Łukasz Sobolewski

Gość: Maria Libura (ekspert ds. ochrony zdrowia, Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego)

Data emisji: 7.03.2021

Godz. emisji: 10.06

PR24/tj

Czytaj także

Czarnek zapewnia: będą pozalekcyjne zajęcia z WF-u dla wszystkich dzieci, bez względu na płeć

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 16:50
- Chcemy, żeby pozaszkolne zajęcia lekcyjne, zajęcia z WF-u, z kultury fizycznej, trafiały do wszystkich uczniów bez względu na płeć - powiedział w czwartek minister edukacji i nauki. Przemysław Czarnek odniósł się w ten sposób do swojej wypowiedzi o otyłości wśród dzieci.
rozwiń zwiń