X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Edukacja w trakcie pandemii. Prof. Nalaskowski: skutki tego poznamy dopiero za kilka lat

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 21:04
- Myślę, że skutki tego poznamy za dopiero kilka lat. W edukacji nie ma czegoś takiego, że coś natychmiast widać. Cykl od zaistnienia zmian do dostrzeżenia ich pierwszych skutków jest w okolicach 6-8 lat, dlatego poznamy je później - powiedział o wpływie pandemii na uczniów prof. Aleksander Nalaskowski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/David Tadevosian

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że od poniedziałku ruszą szczepienia dla nauczycieli- Od poniedziałku każdy nauczyciel, który chce się zaszczepić, może zgłosić się do dyrektora swojej szkoły, dyrektorzy będą rejestrować nauczycieli na szczepienia - powiedział minister. Zdaniem ekspertów ma to być pierwszy krok do całkowitego powrotu dzieci do szkół.

1200_nauczyciel_shutterstock.png
Szczepienia nauczycieli. Prof. Horban o scenariuszach ws. drugiej dawki

Proces socjalizacji dzieci

Prof. Aleksander Nalaskowski zaznaczył, że w trakcie pandemii nastąpiło zatrzymanie procesu socjalizacji dzieci i młodzieży. - Z całą pewnością szkodą jest to, że zamroziliśmy proces socjalizacji dzieci, zwłaszcza najmłodszych. Obecność w grupie rówieśniczej bardzo dużo daje. Pozwala później odnaleźć się na poważnie w życiu dorosłych. Dzieci w trakcie pandemii mentalnie miały przedłużone wakacje. Szkoła przez komputer, na którym gra się w gry, to nie ta sama szkoła, do której trzeba się przygotować i pójść - powiedział.

Czytaj także:

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 zamknięcie szkół w pandemii odbija się także na aktywności fizycznej uczniów. - Innym skutkiem jest to przeciw czemu próbuje działać minister Czarnek, a co już zostało obśmiane i skrytykowane. Chodzi tutaj o kwestię wychowania fizycznego. Trzeba będzie młodzież rozruszać - ocenił.

- Myślę, że skutki tego poznamy za dopiero kilka lat. W edukacji nie ma czegoś takiego, że coś natychmiast widać. Cykl od zaistnienia zmian do dostrzeżenia ich pierwszych skutków jest w okolicach 6-8 lat, dlatego poznamy je później. Każde z dzieci ma inne zdanie o postrzeganiu tej sytuacji - powiedział prof. Nalaskowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj

23:28 PR24_mp3 2021_02_04-20-06-05.mp3 Prof. Aleksander Nalaskowski o wpływie pandemii na szkołę i uczniów ("Szkiełko i oko")

* * *

Audycja: "Szkiełko i oko"
Prowadzi: Dorota Kania
Gość: prof. Aleksander Nalaskowski (Narodowa Rada Rozwoju, UMK)
Data emisji: 04.02.2021
Godzina emisji: 20.06

dz

Czytaj także

MEiN: nie ma planów likwidowania szkół specjalnych. Resort odpowiada "GW"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 14:54
Nie ma planów likwidowania szkół specjalnych. Nie ma również decyzji o likwidowaniu poradni psychologiczno-pedagogicznych - poinformowała PAP rzecznik Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska, odnosząc się do wtorkowej publikacji w "Gazecie Wyborczej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chiny zakazują telefonów komórkowych w szkołach. Walka z uzależnieniem uczniów

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 17:43
Chińskie władze zakazują uczniom podstawówek i szkół średnich używania telefonów komórkowych na terenie szkoły. Decyzję tę pozytywnie oceniają internauci. Szkołom polecono instalowanie tradycyjnych budek telefonicznych, które mają dać uczniom możliwość kontaktu z rodzicami w razie nagłej potrzeby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef KPRM: w przyszłym tygodniu początek szczepień nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 15:30
Rozpoczęła się konferencja prasowa ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg oraz szefa KPRM Michała Dworczyka. Dotyczyć będzie aktualnej sytuacji epidemicznej w szkołach oraz szczepień nauczycieli.
rozwiń zwiń