X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Problemy przedsiębiorców w czasie pandemii. "W całej Europie nie ma na to mądrych rozwiązań"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 20:27
- Sytuacja jest dość niepokojąca. W większości krajów restrykcje są zaciskane i zdecydowanie bardziej uporczywe niż w Polsce. Jeżeli więc patrzylibyśmy na takie wskaźniki, to Polska jest jednym z niewielu krajów, które poluźniły obostrzenia - powiedział o sytuacji gospodarczej w Polsce Jakub Rybacki z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Ralf Liebhold/shutterstock

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w połowie lutego nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych, z zachowaniem limitu do 50 proc. łóżek, oraz otwarcie kin i teatrów, także do 50 proc. miejsc. Od 12 lutego dopuszczona zostanie aktywność sportowa na terenach otwartych. Wciąż zamknięte pozostaną natomiast siłownie, restauracje i branża fitness. Niektórzy z przedsiębiorców otwierają swoje interesy mimo zakazów.

prof. Włodzimierz Gut 1200.jpg
Rząd luzuje obostrzenia. Prof. Gut: to metoda prób i błędów, ale innej nie ma

"Nie ma mądrych rozwiązań"

Gość Polskiego Radia 24 powiedział, że Polska jest jednym z niewielu krajów, które poluzowują ograniczenia dla przedsiębiorców. Zaznaczył, że mimo trudnej sytuacji w niektórych branżach nie znaleziono odpowiednich rozwiązań. - Sektor gastronomiczny jest w bardzo trudnej pozycji. W całej Europie nie ma na to mądrych rozwiązań. Sytuacja jest dość niepokojąca. W większości krajów restrykcje są zaciskane i zdecydowanie bardziej uporczywe niż w Polsce. Jeżeli więc patrzylibyśmy na takie wskaźniki, to Polska jest jednym z niewielu krajów, które poluźniły obostrzenia. W innych krajach tendencja jest inna - podkreślił ekspert.

Czytaj także:

Zdaniem Jakuba Rybackiego dane nie wskazują na ogromne załamanie w polskich przedsiębiorstwach, choć przyznaje, że sytuacja jest daleka od dobrej. - Liczba wniosków o zawieszenie działalności gospodarczej jest tylko lekko wyższa niż rok temu i nie są to wielkości, które by świadczyły o nagłym załamywaniu się przedsiębiorstw. Tarcza pozwala jednak zamrozić funkcjonowanie firm i uniknąć upadłości - powiedział

- To, jak będą wyglądały finanse przedsiębiorstw, zależy od tego, jak dalej będzie przebiegała epidemia. Do tej pory wydaje mi się, że działania mają charakter sezonowy. Niedługo przyjdzie wiosna i sytuacja będzie bardziej optymistyczna. Na razie nie widać wielkich załamań, ale jednocześnie nie jest to najszczęśliwszy okres dla przedsiębiorców - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
11:28 PR24_mp3 2021_02_05-20-06-21.mp3 Jakub Rybacki o sytuacji przedsiębiorców w trakcie pandemii ("Gość PR 24")

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Mateusz Drozda
Gość: Jakub Rybacki (Polski Instytut Ekonomiczny)
Data emisji: 05.02.2021
Godzina emisji: 20:06

dz

Czytaj także

Szczepionka AstraZeneki może zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Oto wyniki nowych badań

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 12:45
Z najnowszych, oficjalnie nieopublikowanych jeszcze badań specjalistów University of Oxford wynika, że szczepionka firmy AstraZeneca nie tylko chroni przed ciężkim przebiegiem COVID-19, ale może zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w Europie. Wiemy, gdzie jest najtrudniejsza sytuacja pandemiczna

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 13:05
Estonia, Łotwa, Czechy, Słowenia oraz prawie cała Hiszpania zostały oznaczone kolorem ciemnoczerwonym na unijnej mapie zakażeń koronawirusem, publikowanej przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). Oznacza to, że w ostatnich dniach było tam najwięcej infekcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Jan Mosiński: nie chcemy dopuścić do scenariusza portugalskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 18:26
- W Portugalii uruchomiono gospodarkę, a teraz nie ma gdzie leczyć chorych. Nie chcemy do tego dopuścić. Jeśli w dalszym ciągu będzie stabilizować się liczba chorych oraz zajętość łóżek covidowych, to sądzę, że w ślad za tym będą następowały dalsze poluzowania obostrzeń - powiedział Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń