X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Problemy z dostawą szczepionek. Kuźmiuk: wszystkie grupy polityczne w UE mają potężne pretensje

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 16:42
- W następnym tygodniu będzie posiedzenie Parlamentu Europejskiego w Brukseli i zdecydowano, że do obrad zostanie wprowadzony punkt dotyczący strategii szczepień. Myślę, że debata będzie burzliwa, bo z tego, co się orientuję, wszystkie grupy polityczne mają potężne pretensje do tego, co się dzieje - powiedział Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS, komentując opóźnienia w dostawach szczepionek do krajów UE.
Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew KuźmiukFoto: PR24/AK

Amerykańskie "Politico" napisało, że odpowiedzialność za porażkę związaną z dostawami szczepień do Unii Europejskiej ponosi przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Pismo wskazuje też, że od kiedy objęła ona funkcję szefowej KE, instytucja ta stała się "biurem podległym niemieckiemu Urzędowi Kanclerskiemu".

"Umowy w ostatniej chwili"

Zbigniew Kuźmiuk, europoseł Prawa i Sprawiedliwości powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że decyzja o wspólnym zakupie szczepionek przez wszystkie kraje Unii była dobrą decyzją, jednak to późne negocjacje i podpisanie umów zdecydowało o porażce tego rozwiązania. - Latem ubiegłego roku szefowie rządów postanowili, że będziemy wspólnie ubiegać się o szczepionkę. Teraz dowiadujemy się, że jeżeli chodzi o prowadzenie negocjacji, to zostały rozpoczęte zdecydowanie później niż w przypadku krajów spoza UE. Umowy były podpisywane w ostatniej chwili. W związku z tym firmy nie były przekonane, czy UE zamówi takie ilości szczepionek i nie przygotowały odpowiedniego potencjału - powiedział.

- W następnym tygodniu będzie posiedzenie Parlamentu Europejskiego w Brukseli i zdecydowano, że do obrad zostanie wprowadzony punkt dotyczący strategii szczepień. Myślę, że debata będzie burzliwa, bo z tego, co się orientuję, wszystkie grupy polityczne mają potężne pretensje do tego, co się dzieje. Nie ulega wątpliwości, że szefowie rządów i obywatele krajów naciskają na tę sprawę. Kraje spoza UE znacznie lepiej radzą sobie i z ilością szczepionek, i samym szczepieniem - ocenił polityk.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy

Posłuchaj
04:41 PR24_mp3 2021_02_04-15-33-29.mp3 Zbigniew Kuźmiuk o problemach z dostawami szczepionek do UE ("Gość PR 24")

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Zbigniew Kuźmiuk (europoseł, PiS)
Data emisji: 04.02.2021
Godzina emisji: 15:33

dz

Czytaj także

Szczepienia na COVID-19 w Polsce. Ponad 344 tys. osób otrzymało dwie dawki preparatu

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 11:30
Z danych udostępnionych na rządowej stronie wynika, że w środę do godz. 10.30 w Polsce wykonano łącznie 1 461 578 szczepień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszyscy chcą otwarcia szkół". Prof. Horban o szczepieniu nauczycieli preparatem AstraZeneki

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 07:55
- Ukłonem w stronę nauczycieli było postawienie ich na pierwszym miejscu. Wynika to także z konieczności - wszyscy chcą otwarcia szkół - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Horban, szef Rady Medycznej przy premierze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Polska wypada na tle Europy pod względem zakażeń? Michał Dworczyk pokazał statystyki

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 15:30
"Dane dotyczące poziomu zachorowań na koronawirusa pokazują, że dzięki dyscyplinie i przestrzeganiu obostrzeń sytuacja w Polsce mimo drugiej fali pandemii jest lepsza niż w większości europejskich państw. Dotyczy to również naszego rynku pracy" – napisał w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń