X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sytuacja w USA. Szef BBN: im szybciej odnajdą równowagę wewnętrzną tym lepiej dla świata

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 14:03
- Im szybciej Stany Zjednoczone odnajdą równowagę i będą mogły zaangażować się w wymiar globalny tym lepiej dla świata. Kluczowe jest osiągnięcie równowagi wewnętrznej po to, aby wypełniały swoją globalną misję również wobec naszego regionu - powiedział o sytuacji w Stanach Zjednoczonych Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Paweł Soloch
Paweł SolochFoto: bbbn.gov.pl

Przed nową administracją Stanów Zjednoczonych czeka wiele wyzwań. Z jednej strony, jak zapowiadał Joe Biden, pojawia się problem podziałów w społeczeństwie amerykańskich, które nasiliły się przy okazji wyborów prezydenckich. Z drugiej strony Stany Zjednoczone zmagają się z kryzysem gospodarczym dotkniętym pandemią. Na konferencji prasowej w Białym Domu Joe Biden jednoznacznie opowiedział się za szeroką interwencją państwa w gospodarkę w trakcie kryzysu. Wezwał też rząd do "zdecydowanych i odważnych" działań, by pomóc Amerykanom, których dotknęła epidemia.

mid-epa08958994 (1).jpg
Redakcja Polska Polityka Co z inicjatywą Trójmorza za kadencji Joe Bidena?

"Rola USA jest sprawą globalną"

Paweł Soloch podkreślił w rozmowie w Polskim Radiu 24, że wewnętrzna sytuacja w Stanach Zjednoczonych jest ważna dla całego świata. - Rola Stanów Zjednoczonych jest sprawą globalną. Mocarstwo jest jednym z głównych państw decydujących o tym, co się będzie działo w przyszłości. Kluczowe jest w tej chwili jak nowa administracja poradzi sobie z kryzysem i politycznym i społecznym w Stanach Zjednoczonych. Jego wyrazem były zamieszki związane ze śmiercią czarnoskórego Amerykanina, a teraz w związku z wybraniem nowego prezydenta - powiedział.

- Im szybciej Stany Zjednoczone odnajdą równowagę i będą mogły zaangażować się w wymiar globalny tym lepiej dla świata. Kluczowe jest osiągnięcie równowagi wewnętrznej po to, aby wypełniały swoją globalną misję również wobec naszego regionu - ocenił.

Czytaj także:

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 rozwiązanie wewnętrznej sytuacji w USA będzie rzutowało na to, jak bardzo Stany Zjednoczone zaangażują się w sprawy zagraniczne. - Sposób rozstrzygnięcia kwestii wewnętrznych wpływanie na to jak dalece USA będą angażowały się w sprawy zagraniczne. Trwająca pandemia powoduje zwielokrotnienie emocji związanych z innymi wydarzeniami. Pamiętajmy jednak o tym, co nowy prezydent mówił przed objęciem prezydentury. Zapowiadał, że będzie szukał tego pojednania. Zobaczymy na ile duch rewanżu przeważy, a na ile nowa administracja będzie dążyła do uspokojenia nastrojów - powiedział Paweł Soloch.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:39 PR24_mp3 2021_01_24-13-33-18.mp3 Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego o sytuacji w Stanach Zjednoczonych ("Gość PR 24")

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Paweł Soloch (Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego) 
Data emisji: 24.01.2021
Godzina emisji: 13:33

dz

Czytaj także

Jakóbik: NS2 staje się trędowaty, USA objęły go takimi sankcjami jak Iran, mogą być rozszerzane w nieskończoność

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 14:30
- Amerykanie są gotowi wprowadzać kolejne rozwiązania, które będą blokowały Nord Stream 2. Rozszerzyli sankcje o wachlarz prawny, który pozwala sankcjonować NS2 tak, jak jest objęty sankcjami Iran – to znaczy wykluczać z rynku podmioty, które są w niego zaangażowane, dopisywać nowe i bez końca ścigać kolejne elementy architektury NS2, tak by ten projekt nie mógł powstać. Dlatego właśnie projekt NS2 jest trędowaty. Nikomu nie będzie się opłacało nawet zbliżyć do tego przedsięwzięcia. O to chodzi w sankcjach, które będą podtrzymywane przez administrację Joe Bidena – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA wzywa do uwolnienia Nawalnego i zatrzymanych na protestach, potępia łamanie praw człowieka

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 00:03
Stany Zjednoczone potępiły Rosję za "brutalne" działania wobec uczestników sobotnich demonstracji. Departament stanu USA wezwał władze w Moskwie do natychmiastowego uwolnienia zatrzymanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Washington Post" usunął fragment artykułu o Kamali Harris. Naśmiewała się z więźnia, proszącego o wodę

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 10:14
Nowojorski "New York Post" zarzucił stołecznemu dziennikowi "Washington Post", że usunął na jakiś czas z opublikowanego w lipcu 2019 roku artykułu o Kamali Harris fragment, stawiający ją w niezbyt korzystnym świetle. Obecna wiceprezydent USA naśmiewała się wówczas z więźnia, proszącego o szklankę wody.
rozwiń zwiń