X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zmniejszone dostawy szczepionek Pfizera. Prezes ARM: ograniczenia potrwają do końca marca

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 18:21
- Dzisiaj otrzymaliśmy kolejny harmonogram, który pokazuje, że jeszcze przez jakiś czas nie wrócimy do tego pułapu. Potrwa to mniej więcej do końca pierwszego kwartału - powiedział o sytuacji związanej z ograniczeniem dostaw szczepionek dla krajów UE Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Firma Pfizer poinformowała o chwilowym zmniejszeniu dostaw szczepionek na COVID-19 do Europy. Ta decyzja dotknie także Polskę. Producent zaznacza, że ograniczenia związane są z rozbudową linii produkcyjnej w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych. "Pfizer dokłada wszelkich starań, aby dostarczyć więcej dawek, niż pierwotnie zakładano na ten rok - nowy cel to 2 mld dawek w 2021 roku. To znacząca zmiana pierwotnej prognozy na 2021 r., która wynosiła 1,3 mld dawek" - zaznaczyła firma.

shutterstock_koronawirus szczepionka 1200.jpg
Prezes ARM: szczepionkę Moderny od środy otrzymają osoby z grupy zero

"Ogranicza nas tylko dostawa szczepionek"

Prezes Agencji Rezerw Materiałowych zaznaczył w rozmowie z Polskim Radiem 24, że ARM jest gotowy do realizowania poleceń rządu i jedynym ograniczeniem jest dostawa szczepionek przez producenta. - Agencja Rezerw Materiałowych ma zadania wykonawcze i realizuje wszystkie polecenia, które wynikają z Narodowego Programu Szczepień. Wszystkie działania, które będziemy realizować, będą wypadkową z jednej strony zadań, z drugiej strony realnych możliwości - powiedział.

Czytaj także:

- Dzisiaj przygotowujemy system na bardzo szeroki zakres i zasięg programu szczepień. Jedyna rzecz, która nas ogranicza, to dostawy szczepionek. W tej sprawie jesteśmy uzależnieni od producentów, jednak jesteśmy gotowi do tego, żeby przyspieszać i zwiększać zakres naszych działań - dodał.

360 tys. szczepionek mniej

Michał Kuczmierowski zaznacza, że ograniczenia dotyczą wszystkich państw Unii Europejskiej. Według harmonogramu przedstawionego przez firmę Pfizer opóźnienia będą występować do końca marca. - Zmniejszone dostawy szczepionek dotyczą nie tylko Polski, ale i całej UE. Firma Pfizer poinformowała wszystkie kraje europejskie o przejściowych ograniczeniach w dostawach związanych właśnie z potrzebą dostosowania linii produkcyjnej do potrzeby zwiększonych zdolności produkcyjnych. One mają potrwać około miesiąca. Dzisiaj otrzymaliśmy kolejny harmonogram, który pokazuje, że jeszcze przez jakiś czas nie wrócimy do tego pułapu. Potrwa to mniej więcej do końca pierwszego kwartału - powiedział.

- W tym tygodniu otrzymaliśmy mniej niż połowę tego, czego się spodziewaliśmy. W przyszłym tygodniu wrócimy na tydzień do poziomu zbliżonego sprzed ograniczeń. Później znowu kilka tygodni ograniczeń. Jest to dziura na około 360 tysięcy w stosunku do tego, co było planowane - wyjaśnił prezes Agencji Rezerw Materiałowych.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
10:35 _PR24_AAC 2021_01_19-17-47-33.mp3 Prezes Agencji Rezerw Materiałowych o dostawach szczepionek ("Gość PR 24")

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Magdalena Złotnicka, Aleksander Ziemiańczuk
Gość: Adam Kuczmierowski (prezes Agencji Rezerw Materiałowych)
Data emisji: 19.01.2021
Godzina emisji: 17:47

dz

Czytaj także

Świat z obawą patrzy na nowe warianty koronawirusa. Trwają badania skuteczności szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 08:10
Eksperci twierdzą, że nowe odmiany koronawirusa są bardziej zakaźne, nie powodują jednak cięższego przebiegu choroby. Na świecie narasta obawa przed nowym wariantem wirusa, który odpowiedzialny jest za duży wzrost liczby zakażeń w Zjednoczonym Królestwie. Stwierdzono także kolejne warianty: w RPA i Brazylii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rząd podejmie decyzję, na ile będziemy trzymali się tych zasad europejskich". Prezydent o dostawach szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 14:45
- Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, że razem ze wszystkimi państwami UE wspólnie i solidarnie będziemy się zaopatrywali w szczepionki. Stąd realizowana strategia. Rząd podejmie decyzję, w jakim stopniu będziemy trzymali się tych zasad, gdy inni ich nie dotrzymują - powiedział prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Sutkowski: szczepionki Pfizera i Moderny działają na mutacje koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 14:30
Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych odpowiada na pytania internautów na Facebooku, wspólnie z prezydentem Andrzejem Dudą, ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim i koordynatorem Narodowego Programu Szczepień, Michałem Dworczykiem.
rozwiń zwiń