X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceminister zdrowia: mamy zabezpieczone szczepionki dla osób, które powinny przyjąć drugą dawkę

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 18:18
- Zostawiliśmy część szczepionek w rezerwie i dzięki temu jesteśmy w o wiele lepszej sytuacji niż inne kraje europejskie, które wszystkie dawki zużywały od początku, nie pozostawiając zapasu. Ci, którzy powinni przyjąć drugą dawkę, na pewno ją otrzymają - powiedziała Anna Goławska, wiceminister zdrowia.
Audio
  • Anna Goławska o procesie szczepień w Polsce ("Temat dnia/Gość PR24")
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Firma Pfizer zapowiedziała, że na przełomie stycznia i lutego, przez trzy do czterech tygodni, spowolni dostawy szczepionek przeciw Covid-19 do państw UE i wytłumaczył to koniecznością przeprowadzenia prac remontowych w fabryce Puurs w Belgii, gdzie szczepionki są produkowane.

dw 21116047 1200.jpg
Korekta harmonogramu szczepień po decyzji Pfizera. Dworczyk: nie zmieniamy nic, jeśli chodzi o szczepienia populacyjne

- Z grupy zero do szpitali węzłowych miało wyjechać 330 tysięcy szczepionek na pierwsze szczepienie, zdecydowaliśmy się wstrzymać ten transport, zmienić całą logistykę do momentu, gdy firma Pfizer nie prześle nam dokładnego harmonogramu dostaw do Polski - poinformował Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera.

Posłuchaj
21:15 _PR24_AAC 2021_01_16-17-06-30.mp3 Anna Goławska o procesie szczepień w Polsce ("Temat dnia/Gość PR24")

Wiceminister Anna Goławska zaznaczyła, że w związku z zapowiedzią Pfizera konieczne jest to, by elastycznie reagować i dostosowywać harmonogramy szczepień.

- W przyszłym tygodniu nowe osoby nie będą mogły się zaszczepić, natomiast ci, którzy powinni przyjąć drugą dawkę, na pewno ją otrzymają. Zostawiliśmy część dawek w rezerwie i dzięki temu jesteśmy w o wiele lepszej sytuacji niż inne kraje europejskie, które wszystkie dawki zużywały od początku, nie pozostawiając zapasu - stwierdziła rozmówczyni Tadeusza Płużańskiego.

Wskazała, że do tej pory zaczepiono więcej niż 440 tys. osób. Przyznała, że zainteresowanie jest bardzo duże. Już ponad 280 tys. osób z grupy 80+ zarejestrowało się do szczepienia.

- To bardzo dobry wynik, jak na 24 godziny trwających zapisów. Od momentu uruchomienia infolinii do godzin południowych odebrano ponad 630 tys. połączeń. Liczymy, że będzie wysoki odsetek zaszczepionych - podkreśliła Anna Goławska.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Anna Goławska, wiceminister zdrowia
Data emisji: 16.01.2021
Godzina emisji: 17.06

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Alfred Bujara: zaszczepienie pracowników handlu kluczowe jest dla funkcjonowania społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 16:17
- Pan prezydent Andrzej Duda przychylnie odniósł się do naszego postulatu, by pracownicy handlu w pierwszej grupie zostali włączeni do narodowego planu szczepień. Prezydent dostrzega, że ci pracownicy są grupą szczególnego ryzyka. Rozmowy między Pałacem Prezydenckim a Ministerstwem Zdrowia w tej sprawie są prowadzone - powiedział w Polskim Radiu 24 Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność". 
rozwiń zwiń