X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekonomista: już przed pandemią nasza gospodarka zaczęła hamować

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 19:17
- Polska gospodarka zaczęła w 2019 roku hamować i to dość mocno. Poszła w ślad za gospodarką niemiecką, czyli największą europejską, z którą jesteśmy najbardziej związani. Niemcy w 2019 ocierali się już o recesję. Jasne było, że ona musi przyjść do nas - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
Audio
  • Marek Zuber o polskiej gospodarce ("Temat dnia/Gość PR24'")
Marek Zuber
Marek ZuberFoto: PR 24

Marek Zuber podczas audycji podkreślił, że kryzys gospodarczy w Polsce i w Europie zaczął się wcześniej niż pandemia.

Modzelewski 1200.jpg
Prof. Modzelewski o sytuacji gospodarczej w dobie COVID-19: gorzej już nie będzie

- Rzeczywiście drugie półrocze 2019 roku było znaczenie gorsze. Cześć polskich przedsiębiorców odczuwała to hamowanie, np. ci, którzy byli związani z niemieckimi firmami, część przedsiębiorców psychologicznie była przestraszona, słuchając ekonomistów, analityków. Mówiliśmy o tym, że spodziewamy się hamowania gospodarki. To mogło mieć wpływ na oczekiwania dotyczące przyszłości. Druga kwestia, to jest największy problem ostatnich lat w Polsce (...), że przedsiębiorcy nie inwestowali w naszym kraju. Jak tłumaczyli, w dużej mierze dlatego, że została zaburzona stabilność otoczenia gospodarczego - powiedział Zuber. 
  
- Przedsiębiorcy czują się bardzo niepewnie wobec tego, co może wydarzyć się w ich otoczeniu, np. z prawnymi kwestiami dotyczącymi ich działalności - dodał. 

Gość audycji wskazał, że w związku z pandemią sytuacja polskiej gospodarki zmieniła się znacząco. - Ciekawe jest to, że wobec tak wielkiego kryzysu, ten wzrost osób, które boją się o swoją przyszłość jest relatywnie niewielki. Wydaje mi się, że wielką rolę odgrywają wszystkie programy pomocowe. Pojawiły się nagle olbrzymie pieniądze na zasypanie covidowej dziury i to jest czynnik, który nieco ogranicza czarnowidztwo przedsiębiorców. Oni normlanie powinni być przerażeni tym załamaniem. Natomiast, ponieważ są te fundusze, to pozwalają w większości przypadków firm przetrwać. To jest ten czynnik, który nie wywołuje załamania nastroju - podsumował ekonomista.   

Czytaj także:


Posłuchaj
25:22 _PR24_AAC 2021_01_10-18-33-05.mp3 Marek Zuber o polskiej gospodarce ("Temat dnia/Gość PR24'")

 

Więcej w nagraniu.

****

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Mateusz Drozda

Gość: Marek Zuber, ekonomista 

Data emisji: 10.01.2021

Godz. emisji: 18.33

kmp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Arak: Polska będzie się rozwijała szybciej niż kraje południa Europy

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 16:00
- Kraje południa Europy cofnęły się w czasie i nie mają perspektywy powrotu do tego, co było do tej pory. My, czyli Polska, Czechy i Węgry będziemy rozwijać się trochę szybciej - powiedział Piotr Arak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. W "Debacie ekonomicznej Polskiego Radia 24" eksperci podsumowali ubiegły rok i pokusili się o prognozy na przyszły. Jej gośćmi byli także dr Artur Bartosiewicz i Marcin Roszkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szczepionka budzi duże nadzieje". Ekonomista o prognozach gospodarczych na ten rok

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 20:09
- Pewien optymizm w nasze prognozy, w nasze dusze wlewa to, co się dzieje wokół szczepionki (...). Jeśli nie sprawdzą się najczarniejsze scenariusze (...) i jeśli nie spotka nas trzecia fala pandemii, to powinniśmy sobie poradzić - mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista dr Marian Szołucha pytany o prognozy gospodarcze na rok 2021
rozwiń zwiń