X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Modzelewski o sytuacji gospodarczej w dobie COVID-19: gorzej już nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 16:31
- Już wiadomo, że gorzej nie będzie. Może być lepiej i już widzimy perspektywę wyjścia. Pokazaliśmy, że umiemy obronić nasze osiągnięcia - powiedział prof. Witold Modzelewski, komentując sytuację gospodarczą w związku z koronakryzysem.
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: PR24

Bieżący rok upłynął pod znakiem walki z koronawirusem. Niemcy, jedna z największych gospodarek, podniosła poziom swojego zadłużenia argumentując to wyjątkowością sytuacji. Jak zaznacza gość Polskiego Radia 24 okres walki z koronawirusem odcisnął się na sytuacji gospodarczej prawie wszystkich krajów na świecie. - To był rok długiego testu wiążącego się z różnymi sposobami walki z pandemią. To co jest skutkiem obiektywnym tego największego regresu ostatnich lat, który dotknął wszystkie państwa, to to że w czasie kryzysu wszyscy jesteśmy poobijani - powiedział.

marek-zuber.jpg
Gospodarka w dobie koronawirusa. Marek Zuber: na odbicie możemy liczyć w drugiej połowie 2021 roku

"Pokazaliśmy, że umiemy obronić nasze osiągnięcia"

Prof. Witold Modzelewski mówił o tym, że trudna sytuacja gospodarcza w jakiej znalazła się Polska nie wpłynęła znacząco na obiektywny wskaźnik jakim jest poziom bezrobocia w Polsce. - Z tych zmagań, bardzo trudnych i nieprzewidywalnych, wychodzimy z sytuacją nie doprowadzenia do istotnego zwiększenia bezrobocia. Zachowano bardzo wysoki poziom zatrudnienia nieznany w naszej 30-letniej historii i to jest fakt, który pozostanie - podkreśla ekspert.

Czytaj również

- Już wiadomo, że gorzej nie będzie. Może być lepiej i już widzimy perspektywę wyjścia. Pokazaliśmy się, że umiemy obronić nasze osiągnięcia - podsumował prof. Witold Modzelewski.

Zapraszamy do wysłuchania audycji

Posłuchaj
16:51 _PR24_AAC 2020_12_09-15-41-42.mp3 Prof. Witold Modzelewski o sytuacji gospodarczej w dobie COVID-19: już wiadomo, że gorzej nie będzie ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: prof. Witold Modzelewski (prawnik, ekonomista, prezes Instytutu Studiów Podatkowych)

Data emisji: 09.12.2020

Godzina: 15:41

dz

Czytaj także

Premier: Tarcza finansowa 2.0 gwarancją pomocy dla firm

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 11:38
Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0 to gwarancja wsparcia dla polskich przedsiębiorców - zapewnił w środę w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. Przypomniał, że rząd w ramach kolejnego wsparcia przeznaczy dla przedsiębiorców 35 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Setki poprawek Senatu do tarczy 6.0. Ostateczna decyzja należy do posłów

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 15:07
Senat zaproponował 452 poprawki do tarczy branżowej 6.0, po czym w sobotę przesłał dokument do Sejmu. W sumie senatorowie zgłosili ok. 470 poprawek, a poparli 452. Zaproponowane zmiany rozszerzają zakres podmiotów, które będą mogły skorzystać z pomocy rządu w zw. z COVID-19. Chodzi m.in. o firmy założone po 30 listopada 2019 r.
rozwiń zwiń