X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Szokujące obrazki". Komentarze do protestów i zamieszek w Waszyngtonie

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 23:37
- Te obrazki, które teraz pokazują media na całym świecie, dosłownie szokują. Chyba niewielu się spodziewało, że będą aż tak drastyczne - mówił w Polskim Radiu 24 korespondent Polskiego Radia na Florydzie Jan Pachlowski. Wydarzenia w Waszyngtonie komentowali w PR24 także amerykanista dr Marek Kawa i korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski.
Audio
  • Jan Pachlowski o protestach i zamieszkach w Waszyngtonie ("Temat dnia / Gość PR24")
  • Dr Marek Kawa o protestach i zamieszkach w Waszyngtonie ("Temat dnia / Gość PR24")
  • Marek Wałkuski o protestach i zamieszkach w Waszyngtonie ("Temat dnia / Gość PR24")
  • Michał Raszka o protestach i zamieszkach w Waszyngtonie ("Temat dnia / Gość PR24")
  • Artur Wróblewski o protestach i zamieszkach w Waszyngtonie ("Temat dnia / Gość PR24")
Protest zwolenników Donalda Trumpa w USA
Protest zwolenników Donalda Trumpa w USAFoto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Ponad tysiąc żołnierzy gwardii narodowej jest w drodze do Kongresu USA, do którego wcześniej wdarli się zwolennicy Donalda Trumpa. Podczas starć rannych zostało kilku policjantów. Prezydent zaapelował do manifestantów by zakończyli protesty i udali się do domów. W Polskim Radiu 24 sprawę na bieżąco komentowali korespondenci Polskiego Radia w USA, komentatorzy i eksperci.

trump 1200 shutterstock.jpg
"Stany Zjednoczone domagają się prawdy". Trump skrytykował Pence'a za "brak odwagi"

Jan Pachlowski, korespondent PR na Florydzie, podkreślił, że już od kilkunastu godzin w USA istniała obawa, że może dojść do dramatycznych scen. Czego się nie spodziewano, to tego, że protestujący wtargną do Kapitolu.

- Te obrazki, które teraz pokazują media na całym świecie, dosłownie szokują. Chyba niewielu się spodziewało, że będą aż tak drastyczne - stwierdził Jan Pachlowski. Jak podkreślił, wszystko zaczęło się od wystąpienia Donalda Trumpa podczas demonstracji w Waszyngtonie.

- Po tym wystąpieniu rozpoczął się marsz na Kapitol. Najpierw protestujący znaleźli się na schodach, tam rozwydrzony tłum wyłamał okna, drzwi i znalazł się m.in. w miejscu, gdzie obradują amerykańscy senatorowie. Oni natychmiast, oczywiście, zostali ewakuowani. Ewakuowany został również wiceprezydent Mike Pence - dodał korespondent PR na Florydzie.

Posłuchaj
05:20 _PR24_AAC 2021_01_06-22-53-16_Pachlowski.mp3 Jan Pachlowski o protestach i zamieszkach w Waszyngtonie ("Temat dnia / Gość PR24")

Czytaj również:

trump 1200 shutterstock.jpg
Trump do protestujących: idźcie do domu, musimy zachować spokój

Wydarzenia w USA komentował dla Polskiego Radia także amerykanista dr Marek Kawa. Gość PR24 stwierdził, że wydarzenia na Kapitolu faktycznie go zaskoczyły, ale "nie był to jakiś wielki szok". Jak podkreślił, Stany Zjednoczone "zostały zbudowane na buncie". Przypomniał także, że w historii USA były już przypadki, kiedy pojawiały się kontrowersje związane z wyborami, a sytuacja wymagała interwencji Gwardii Narodowej, zauważył także, że jest to państwo, w którym prezydenci ginęli w zamachach.

- Niestety demokracja ma to do siebie, że jest spór. Najważniejsze jest to, żeby on jednak nie przeszedł w kwestię przemocową - stwierdził dr Marek Kawa.

Posłuchaj
09:06 _PR24_AAC 2021_01_06-23-15-31_Kawa.mp3 Dr Marek Kawa o protestach i zamieszkach w Waszyngtonie ("Temat dnia / Gość PR24")

O protestach w USA mówił w Polskim Radiu 24 także korespondent Polskiego Radia 24 Marek Wałkuski.

Posłuchaj
05:35 _PR24_AAC 2021_01_06-23-24-38_Wałkuski.mp3 Marek Wałkuski o protestach i zamieszkach w Waszyngtonie ("Temat dnia / Gość PR24")
epa08923480-12.jpg
Kongres przerwał obrady, zwolennicy Trumpa weszli na teren Kapitolu [RELACJA]

Wydarzenia w Waszyngtonie komentowali także politolog z Wyższej Szkoły Bankowej Michał Raszka oraz amerykanista z Uczelni Łazarskiego Artur Wróblewski.

Posłuchaj
14:46 _PR24_AAC 2021_01_06-23-36-01_Raszka.mp3 Michał Raszka o protestach i zamieszkach w Waszyngtonie ("Temat dnia / Gość PR24")
Posłuchaj
08:20 _PR24_AAC 2021_01_06-23-50-49_Wróblewski.mp3 Artur Wróblewski o protestach i zamieszkach w Waszyngtonie ("Temat dnia / Gość PR24")

Więcej w nagraniach.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Krzysztof Grzybowski
Goście: Jan Pachlowski (korespondent Polskiego Radia na Florydzie), dr Marek Kawa (amerykanista), Marek Wałkuski (korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie), Michał Raszka (politolog), Artur Wróblewski (amerykanista)
Data emisji: 06.01.2021
Godzina emisji: 22.53, 23.15, 23.36

IAR/PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biden: wzywam Trumpa, aby zażądał końca tego oblężenia

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 22:26
- W tej chwili nasza demokracja jest atakowana w sposób niemający precedensu - oświadczył w telewizyjnym oświadczeniu prezydent elekt Joe Biden. - Nigdy niczego takiego nie widziano we współczesnych czasach - ocenił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Demokraci przejmują kontrolę nad Senatem. Zwycięstwo w kluczowym stanie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 00:55
Demokrata Jon Ossoff pokonał Republikanina Davida Perdue w drugiej turze wyborów do Senatu USA w stanie Georgia - ogłosiły NBC i CNN. Przypieczętowało to kontrolę tej partii nad wyższą izbą Kongresu.
rozwiń zwiń