X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gwiazdowski kandydatem na RPO. Dr Anusz: Zjednoczona Prawica może poprzeć jego kandydaturę

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 14:56
- Opozycja podzieliła się teraz na dwa bloki: panią Rudzińską-Bluszcz, która popierana jest przez Lewicę oraz Koalicję Obywatelską i trzeci już raz próbuje objąć stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, i Roberta Gwiazdowskiego, który pojawił się teraz. Możliwe, że Zjednoczona Prawica poprze jego kandydaturę - powiedział dr Andrzej Anusz, politolog.
Audio
  • Prof. Gwiazdowski kandydatem na RPO. dr Antosz: Zjednoczona Prawica może poprzeć jego kandydaturę ("Gość PR 24")
Dr Andrzej Anusz
Dr Andrzej AnuszFoto: PR24/AK

Kadencja Adama Bodnara - dotychczasowego Rzecznika Praw Obywatelskich wygasła we wrześniu. Jednak do tej pory nie udało się wybrać jego następcy. Pojawiło się kilka kandydatur. Jedną z nich w ostatnim czasie wysunęła Konfederacja i PSL. Na początku grudnia marszałek Sejmu Elżbieta Witek przedłużyła termin zgłaszania kandydatów do 29 grudnia.

"Ciekawa propozycja"

gwiazdowski 1200 pap.jpg
Gwiazdowski kandydatem na RPO. Wybranowski: to konserwatysta światopoglądowy i liberał gospodarczy

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 dotychczasowy wakat na stanowisku RPO spowodowany jest zawiłościami politycznymi. - Mamy obecnie trzecie podejście do wyboru RPO. Jest to trochę kłopotliwa sytuacja, ponieważ kadencja Adama Bodnara skończyła się we wrześniu, mamy koniec grudnia i nadal nie ma rzecznika. Jest to związane z układami politycznymi i z przepisami dotyczącymi wyboru RPO. Nie wystarcza do tego większość Sejmowa, ponieważ musi być także większość w Senacie - powiedział politolog.

Czytaj również:

Zdaniem dra Andrzeja Anusza kandydatura prof. Roberta Gwiazdowskiego, którą razem z PSL wysunęła Konfederacja, jest ciekawa i istnieje szansa na poparcie jej przez rządzący obóz Zjednoczonej Prawicy, mimo że Prawo i Sprawiedliwość także przedstawiło swoją kandydaturę. - Myślę, że propozycja PSL i Konfederacji to bardzo ciekawy ruch. Opozycja podzieliła się teraz na dwa bloki: panią Rudzińską-Bluszcz, która popierana jest przez Lewicę i Koalicję Obywatelską. Trzeci raz próbuje już objąć stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. No i z drugiej strony pojawił się Robert Gwiazdowski. Możliwe jest, żeby Zjednoczona Prawica poparła jego kandydaturę - ocenił gość Polskiego Radia 24.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj

21:11 _PR24_AAC 2020_12_29-14-07-34.mp3 Prof. Gwiazdowski kandydatem na RPO. Dr Anusz: Zjednoczona Prawica może poprzeć jego kandydaturę ("Gość PR 24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: dr Andrzej Anusz (politolog, historyk, Instytut Piłsudskiego)

Data emisji: 29.12.2020

Godzina emisji: 14:09

dz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryszard Terlecki przedstawił kandydata PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 09:29
- Kandydatem PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich będzie wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk - zapowiedział w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Jak dodał, kandydatura ta zostanie zgłoszona w najbliższych dniach. Mamy nadzieję, że uda się uzyskać większość - podkreślił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wybitna osobowość". Politycy o kandydaturze Piotra Wawrzyka na RPO

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 14:07
Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki powiedział dziś w Sejmie, że kandydatem PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich będzie Piotr Wawrzyk. - To jest wybitna osobowość, człowiek, który odznacza się szczególną wrażliwością - mówi wiceszef klubu PiS Marek Suski. - Nie posiada atrybutu niezależności, którym powinien cechować się RPO - uważa z kolei senator KO Bogdan Klich. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PSL: potrzebny jest niezależny Rzecznik Praw Obywatelskich

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 14:20
- PSL zwróciło się do dziekanów wydziałów prawa o rozważenie możliwości i wskazanie ze swojego grona jakiegoś kandydata, który zasługiwałby na poparcie. Odzew jest bardzo duży - powiedział w Polskim Radiu 24 Mieczysław Kasprzak, poseł PSL, komentując proces wyłaniania kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich. 
rozwiń zwiń