X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wybór Rzecznika Praw Obywatelskich. Jacek Protasiewicz: to musi być osoba niekontrowersyjna

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 07:50
- Szukamy rozwiązania, które bez udziału opozycji nie przyniesie rozstrzygnięcia. Funkcje Rzecznika Praw Obywatelskich i szefa IPN muszą być obsadzone przy zgodzie Senatu, a wiadomo, że tam jest większość opozycyjna - ocenił gość Polskiego Radia 24, Jacek Protasiewicz z Unii Europejskich Demokratów.
Jacek Protasiewicz
Jacek ProtasiewiczFoto: PR24/ Adam Koniecki

Marek Sawicki z Klubu Poselskiego PSL-UED rozpoczął rozmowy z Prawem i Sprawiedliwością o kandydacie na następcę Adama Bodnara. 

- Może jesteśmy naiwnymi romantykami politycznymi, że jeszcze dziś próbujemy w Polsce znaleźć takie rozwiązania personalne, które mogłyby być zaakceptowane zarówno przez rządzących, jak i przez opozycję. Akurat Koalicja Polska, formacja, która lokuje się w centrum sceny politycznej, ciągle wierzy i poszukuje możliwości rozwiązywania spraw nawet przy tak silnym konflikcie, podejmuje taką inicjatywę - podkreślił Jacek Protasiewicz.

Adam Bodnar 663.JPG

Co dalej z Rzecznikiem Praw Obywatelskich? Znamy możliwe scenariusze

Jacek Protasiewicz zapytany, czy Koalicja Polska ma swojego kandydata na Rzecznika Prawa Obywatelskich, odpowiedział, że formacja na razie nie ma konkretnych rozwiązań personalnych.

- Zwróciliśmy się do wydziałów prawa polskich uczelni o kandydatów, którzy spełnialiby warunki zarówno wysokiego morale, wykształcenia, jak i nieposzlakowanej opinii zawodowej, akademickiego czy praktycznego wykształcenia prawniczego. Jednocześnie trzeba mieć świadomość, że muszą to być osoby niekontrowersyjne dla rządzących, dla opozycji, czyli z dorobkiem, ale bez zaangażowania w konflikt polityczny. Jestem w stanie sobie wyobrazić takie osoby - podsumował gość audycji.

Czytaj także:

Kadencja Adama Bodnara na stanowisku rzecznika RPO powinna była zakończyć się 9 września tego roku, jednak żeby to mogło nastąpić, musi zostać wybrany i zaprzysiężony jego następca. 

Posłuchaj
11:25 _PR24_AAC 2020_12_17-07-36-01.mp3 Jacek Protasiewicz o kandydacie na RPO ("24 PYTANIA-rozmowa poranka")

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadził: Stanisław Janecki

GośćJacek Protasiewicz

Data emisji: 17.12.2020

Godz. emisji: 07.35

kmp

Czytaj także

Wybór Rzecznika Praw Obywatelskich. Terlecki: tym razem PiS zgłosi własnego kandydata

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 15:29
Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że wkrótce zostanie ogłoszony nowy termin na zgłaszanie kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich. Poinformował, że Prawo i Sprawiedliwość tym razem zgłosi własnego kandydata na to stanowisko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybór Rzecznika Praw Obywatelskich. Marszałek Sejmu wyznaczyła nowy termin zgłaszania kandydatów

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 15:06
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wyznaczyła termin na ponowne zgłaszanie kandydatów na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich - to 29 grudnia br. - dowiedziała się PAP. Sejm już dwukrotnie odrzucił kandydaturę Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz.
rozwiń zwiń