X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Łukaszenka firmuje państwo milicyjne". Prof. Grochmalski o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 14:38
- Przesileniem była skala strajków w przedsiębiorstwach państwowych na Białorusi. Strajk powszechny złamałby Aleksandra Łukaszenkę. Rosja, Białoruś i Chiny musiałby podjąć pewne działania - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Piotr Grochmalski, politolog z Akademii Sztuki Wojennej.
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka
Prezydent Białorusi Alaksandr ŁukaszenkaFoto: Drop of Light/Shutterstock.com

Białoruska Prokuratura Generalna wszczęła sprawy karne przeciwko liderom opozycji, w tym przeciwko Swiatłanie Cichanouskiej. Są oni oskarżani o "kierowanie organizacją ekstremistyczną, której celem jest niekonstytucyjne przejęcie władzy". Członkowie opozycyjnej Rady Koordynacyjnej, której wielu członków wyjechało za granicę lub jest osadzonych w areszcie, są także oskarżeni o próbę nielegalnego przejęcia władzy.

1200_Łukaszenka_shutterstock.jpg
"Nie rozmawia z obywatelami". Rusłan Szoszyn o prezydencie Białorusi

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że Łukaszenka od początku protestów na Białorusi postawił na wsparcie sektora siłowego. - To dzieło generała Wiktara Szejmana, który organizował na Białorusi szwadrony śmierci. Wiedział, że jeśli dojdzie kiedyś do zmiany sytuacji, to także do bezpośredniego oskarżenia jego osoby. Również nowy szef MON Białorusi przyjął rosyjską narrację, że Białoruś stała się ofiarą napaści zachodu. Również Polski, której rzekomo marzy się odzyskanie Grodna. Starano się pokazać wydarzenia na Białorusi w perspektywie zamachu ze strony NATO - powiedział prof. Piotr Grochmalski.


Posłuchaj
17:07 PR24_AAC 2020_12_22-11-12-00.mp3 Prof. Grochmalski o sytuacji na Białorusi (Temat dnia/Gość PR24)

Na Białorusi od wyborów prezydenckich z 9 sierpnia i potajemnego zaprzysiężenia Alaksandra Łukaszenki na prezydenta dochodzi regularnie do demonstracji przeciwko sfałszowaniu wyników wyborczych. 23 września Unia Europejska i USA zadeklarowały, że nie uznają Łukaszenki za prawowitego prezydenta i wprowadziły sankcje wobec przedstawicieli białoruskiego reżimu.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Prof. Piotr Grochmalski (politolog, Akademia Sztuki Wojennej)
Data emisji: 22.12.2020
Godzina emisji: 11:12

Czytaj także

Kłopoty Łukaszenki. Szwajcaria zamroziła jego aktywa finansowe

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 10:05
- Szwajcaria zamroziła wszystkie aktywa finansowe prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki - poinformował w sobotę szwajcarski rząd. Decyzja ta ma związek z brutalnymi akcjami sił bezpieczeństwa podczas protestów, które odbywają się od wyborów prezydenckich na Białorusi.
rozwiń zwiń