X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie rozmawia z obywatelami". Rusłan Szoszyn o prezydencie Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 10:30
- Dyskusja o przyszłości Białorusi, toczy się pomiędzy Aleksandrem Łukaszenką, a Moskwą - mówił w Polskim Radiu 24 Rusłan Szoszyn, dziennikarz działu zagranicznego "Rzeczpospolitej".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Review News

Aleksander Łukaszenka oświadczył, że nie będzie prezydentem Białorusi po przyjęciu przez kraj nowej konstytucji. Powiedział o tym na spotkaniu z personelem jednego ze szpitali w Mińsku. Skomentował też postulaty, by wybory parlamentarne przeprowadzać według list partyjnych, co oznaczałoby tworzenie nowych partii. Wyraził przekonanie, że doprowadziłoby to do rozłamu w społeczeństwie i powstania grup o różnych interesach.

- Te słowa traktuję jako grę prezydenta Białorusi. On mówi dużo rzeczy i robi to po to, by zniechęcić ludzi do protestowania na ulicach. Problem polega na tym, że nikt nie wie kiedy konstytucja ma być zmieniona i co ma zawierać - mówił gość PR24.


białoruś protest 1200 free
Działacz: Putin i Łukaszenka robią na Białorusi tzw. zaczystkę, Zachód musi pomóc Białorusinom w zakresie mediów i kadr

"Rozmawia tylko z Moskwą"

Aleksander Łukaszenka oświadczył w połowie listopada, że 70-80 procent pełnomocnictw prezydenta, mogą na Białorusi przejść na rząd i inne organy. Zmiany w konstytucji, jak przekonywał, są wyjściem z sytuacji, gdy "naród i społeczeństwo chcą przemian".

O reformie ustawy zasadniczej prezydent Białorusi zaczął mówić po wybuchu protestów przeciwko jego rządom w sierpniu br. Opozycja, która oskarża go o sfałszowanie wyborów prezydenckich z 9 sierpnia, domaga się nie modyfikacji konstytucji i nowych wyborów.

- Nie wiemy czy on odejdzie kiedy zakończy się jego obecna kadencja czy też wcześniej. Niemniej nic nie wskazuje na to, że w ogóle zniknie z Białorusi. Prezydent Białorusi jest znany z tego, że nie rozmawia z ludźmi, z obywatelami, a raczej tylko z Moskwą - powiedział Rusłan Szoszyn.


Posłuchaj
11:22 PR24_MPLS 2020_11_29-09-46-56.mp3 R. Szoszyn o sytuacji na Białorusi ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski

Gość: red. Rusłan Szoszyn (dziennikarz działu zagranicznego "Rzeczpospolitej")

Data emisji: 29.11.2020

Godzina: 09.46

Czytaj także

Białoruski politolog: protesty w Mińsku rozpędzane ostrzej, bo na prowincji wygasają

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 15:50
Jedną z przyczyn bezprecedensowego rozpędzenia niedzielnego protestu przeciw Alaksandrowi Łukaszence w Mińsku jest to, że demonstracje w innych miastach wygasają - ocenił w poniedziałek białoruski politolog Waler Karbalewicz w Radiu Swaboda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Paszoł won, ty i OMON". Emeryci i lekarze protestowali w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 19:12
Poniedziałkowy protest przeciw prezydentowi kraju Alaksandrowi Łukaszence zgromadził setki emerytów. Do akcji przyłączyli się lekarze, oburzeni zatrzymaniem w sobotę 60 swoich kolegów po fachu.
rozwiń zwiń