X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Winkler o nowym szczepie koronawirusa: wcześniej czy później dotrze do większości krajów

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 12:21
- Brytyjskie służby zajmujące się ochroną zdrowia donosiły, że pierwsze przypadki nowego szczepu koronawirusa pojawiły się już we wrześniu. Teraz nastąpiła eksplozja zachorowań. Należałoby całkowicie zamknąć przepływ ludzi między państwami i unieruchomić gospodarkę, by nie pozwolić na jego rozprzestrzenianie - powiedział dr Krzysztof Winkler z Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego.
Pasażerowie na lotnisku we Frankfurcie nad Menem chcący sprawdzić rozkład swoich lotów w związku z sytuacją w Wielkiej Brytanii
Pasażerowie na lotnisku we Frankfurcie nad Menem chcący sprawdzić rozkład swoich lotów w związku z sytuacją w Wielkiej BrytaniiFoto: EPA/RONALD WITTEK

Nie można już korzystać z promów w Dover, by dostać się z Wielkiej Brytanii do Francji. Dla osób wyjeżdżających z Królestwa zamknięty zostanie też Eurotunel, biegnący pod kanałem La Manche. Ma to związek z ogłoszonym właśnie przez Francję zamknięciem granic dla przybyszów ze Zjednoczonego Królestwa. Na Wyspach zidentyfikowano nowy wariant koronawirusa.

pap Wielka Brytania granica z Francją 1200.jpg
Nowa odmiana koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Europa zawiesza loty. COVID-19 na świecie

Również kolejne państwa decydują się na wstrzymanie połączeń kolejowych i lotniczych z Wielką Brytanią.

- Zamykanie granic dla podróżnych z tego kraju to już ogólnoświatowy trend. Rządy starają się ograniczać zasięg pandemii. Jednak należałoby całkowicie zamknąć przepływ ludzi między państwami i unieruchomić gospodarkę, by nie pozwolić na jego rozprzestrzenianie. Wcześniej czy później i tak nowa odmiana koronawirusa dotrze do większości krajów na świecie - stwierdził dr Krzysztof Winkler.

Posłuchaj
23:18 _PR24_AAC 2020_12_21-11-33-43.mp3 Dr Krzysztof Winkler o nowym szczepie koronawirusa w Wielkiej Brytanii ("Temat dnia/Gość PR24")

Zaznaczył, że brytyjskie służby zajmujące się ochroną zdrowia donosiły, że pierwsze przypadki tego szczepu miały się pojawić już we wrześniu.

- Teraz nastąpiła eksplozja zachorowań. Wielka Brytania będzie zamkniętą wyspą. Są duże obawy, że mogą być spore braki w zaopatrzeniu w żywność czy artykuły przemysłowe, szczególnie w okresie świątecznym, gdy są wzmożone zamówienia i zakupy - dodał ekspert i wskazał, że prowadzone są intensywne badania, czy już przygotowane szczepionki są skuteczne wobec nowej mutacji patogenu.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Gość: dr Krzysztof Winkler z Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego
Data emisji: 21.12.2020
Godzina emisji: 11.33

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Nowy koronawirus zaatakował Wyspy. Europa zamyka się przed Brytyjczykami

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 09:50
Kolejne europejskie kraje wstrzymują loty z Wielkiej Brytanii. Powodem jest wykryta na Wyspach nowa odmiana koronawirusa. Ma być znacznie bardziej zaraźliwa od dotychczasowych mutacji. Czy pokrzyżuje nam plany powrotu do normalności?
rozwiń zwiń