X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Panfil o protestach proaborcyjnych: to czysty bolszewizm

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 14:55
- Włodzimierz Lenin jako pierwszy wprowadził aborcję na życzenie. Jeśli wobec tego ulicami polskich miast przesuwają się pochody, których uczestnicy domagają się nieskrępowanego prawa do zabijania dzieci nienarodzonych, to jest to czysty bolszewizm - powiedział prof. Tomasz Panfil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Audio
  • Prof. Tomasz Panfil o protestach proaborcyjnych i hasłach, jakie są głoszone przez uczestników oraz o 57. rocznicy śmierci Józefa Franczaka "Lalusia", ostatniego Żołnierza Wyklętego
Funkcjonariusze policji oraz uczestnicy protestu pod hasłem Nie oddamy naszych praw w Warszawie
Funkcjonariusze policji oraz uczestnicy protestu pod hasłem "Nie oddamy naszych praw" w WarszawieFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Prof. Panfil: pokazuje to skalę demoralizacji

protest aborcja kościół pap 1200.jpg
Przeciwnicy wyroku TK ws. aborcji dewastują kościoły. Jest reakcja wobec ataków

Wyrok TK wywołał protesty w polskich miastach. Demonstranci gromadzili się m.in. w Warszawie przed domem szefa PiS i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Podczas manifestacji, w których często udział biorą młodzi ludzie, doszło do starć z policją. Funkcjonariusze zostali obrzuceni kamieniami, farbą i środkami pirotechnicznymi. Uczestnicy nieśli też transparenty w wulgarnymi hasłami.

- Co się stało z naszą polityką, skoro hasłem politycznym są słowa wulgarne i obrzydliwe? Pokazuje to również skalę demoralizacji i to, że zawiedliśmy, że jakaś część młodzieży dała się zwieść. To bolesna nauczka i jednocześnie bodziec do działań. Nie możemy pozwolić, by nasze młode pokolenia stawały się pokoleniami ludzi wulgarnych - wskazał prof. Tomasz Panfil.

Posłuchaj
22:37 PR24_MPLS 2020_10_25-14-06-07.mp3 Prof. Tomasz Panfil o protestach proaborcyjnych i hasłach, jakie są głoszone przez uczestników oraz o 57. rocznicy śmierci Józefa Franczaka "Lalusia", ostatniego Żołnierza Wyklętego

"Domagają się prawa do zabijania"

Na jednym z nagrań z protestów umieszczonych w mediach społecznościowych prof. Uniwersytetu Szczecińskiego powiedziała: "Nie mam nic mądrego do powiedzenia. I nie, jak profesorka, tylko jak kobieta powiem »Jeb..ć i wypi..lać«". - Młodzież może to odebrać jako pewne uniewinnienie, gdyż idzie za autorytetem. Jest to przykre - ocenił gość Polskiego Radia 24.

Aborcja protest 1200 PAP.jpg
Minister edukacji: widać różnicę między manifestowaniem pokojowym, a demonstracjami z wulgarnymi hasłami na transparentach

Prof. Panfil zwrócił uwagę, że protesty są manifestacjami, których uczestnicy domagają się prawa do zabijania. - Jeżeli sięgniemy do historii i sprawdzimy, kto pierwszy wprowadził aborcję na życzenie, to był to nie kto inny jak Włodzimierz Lenin w bolszewickiej Rosji. Jeśli wobec tego ulicami polskich miast przesuwają się pochody, których uczestnicy domagają się nieskrępowanego prawa do zabijania dzieci nienarodzonych, to jest to czysty bolszewizm - zaznaczył.

Zbieżność z 1917 rokiem?

W opinii historyka, gdy spojrzymy na to, co dzieje się od czterech dni, to "niestety widzimy powtórkę niemalże z roku 1917". 

- Pojawił się kryzys ekonomiczny i natychmiast wypełzają rewolucjoniści. Lenin był zawodowym rewolucjonistą, opłacanym przez chcących wywołać chaos w państwie rosyjskim. Czy ci, którzy dziś pociągają za sobą rzesze młodzieży też nie są opłacani i pytanie przez kogo? - zastanawiał się rozmówca Tadeusza Płużańskiego. 

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: prof. Tomasz Panfil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Data emisji: 25.10.2020
Godzina emisji: 14.06

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Orzekł to, co jest prawem bożym, Polska może być przykładem". Były opozycjonista o wyroku TK ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 14:58
- Ochrona życia należy się człowiekowi od poczęcia aż do śmierci - powiedział Wojciech Borowik, prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa. - Protesty proaborcyjne są elementem wojny wypowiedzianej chrześcijaństwu i Polsce - dodał Andrzej Michałowski, opozycjonista z okresu PRL. - Werdykt Trybunału przyznał to, co jest zawarte w dekalogu, czyli nie zabijaj - wskazał Andrzej Rozpłochowski, również opozycjonista antykomunistyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister edukacji: widać różnicę między manifestowaniem pokojowym, a demonstracjami z wulgarnymi hasłami na transparentach

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 10:32
- Dziś widać różnicę między manifestowaniem pokojowym, jak miesięcznice, a demonstracjami z wulgarnymi hasłami na transparentach - mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek o protestach przeciw wyrokowi TK.
rozwiń zwiń