X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prok. Bialik: planujący zamach na Święczkowskiego mieli współpracowników na wolności

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 14:36
Dwóch osadzonych w więzieniu w Strzelcach Opolskich zostało oskarżonych o planowanie zabójstwa prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego. Jak mówiła w Polskim Radiu 24 rzecznik prasowa Prokuratury Krajowej, Ewa Bialik, jeden ze skazanych, "za pośrednictwem osób przebywających na wolności, dostarczył broń z tłumikiem i amunicję". 
Oskarżeni byli osadzeni w zakładzie karnym nr 1 w Strzelcach Opolskich
Oskarżeni byli osadzeni w zakładzie karnym nr 1 w Strzelcach OpolskichFoto: MARIUSZ KAPALA / GazetA LUBUSKA

Oskarżenie obejmuje jeszcze dwie inne osoby, w tym strażnika więziennego. Jak mówi rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik, akt oskarżenia został skierowany do Sądu Okręgowego w Opolu przez Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej.

swieczkowski EN_01353432_0008 1200.jpg
Planowano zabójstwo Prokuratora Krajowego. Przestępcy chcieli się zemścić

- Dolnośląski wydz. zamiejscowy Prokuratury Krajowej we Wrocławiu skierował do Sądu Okręgowego w Opolu akt oskarżenia przeciwko przestępcom osadzonym w zakładzie karnym, planującym zabójstwo prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego i członków jego rodziny - wskazała prok. Bialik. 

Obawa przed wpłynięciem na wyrok

Jak dodała, "osoby te, oraz dwie inne osoby, usłyszały także zarzut udziału w procederze korupcji na terenie więzienia". - Jak ustalono w toku postępowania przygotowawczego, głównym motywem przygotowywanego zabójstwa były obawy związane z możliwością wpływu prok. Święczkowskiego na sytuację procesową jednego z osadzonych - Grzegorza P. - wskazała Ewa Bialik. 

Czytaj także: 

- W toku śledztwa dot. korupcji w Zakładzie Karnym nr 1 w Strzelcach Opolskich, prokuratura uzyskała  informacje, że dwaj osadzeni, skazani na karę długoletniego pozbawienia wolności, zaplanowali zamach na prok. Święczkowskiego. Za pośrednictwem osób przebywających na wolności, jeden ze skazanych - Bogdan G. - dostarczył broń z tłumikiem i amunicję wskazanej przez Grzegorza P. osobie.


Posłuchaj
02:04 Bialik.mp3 Rzecznik PK Ewa Bialik: osadzeni, planując zamach na Prokuratora Krajowego, współpracowali z ludźmi na wolności ("Temat dnia"/ PR24)

 

Osadzeni mieli planować zamach na Bogdana Święczkowskiego z obawy, że doprowadzi on do kolejnego skazania jednego z osadzonych na dożywocie.

Czytaj także

Wyłudzili pieniądze z ponad 100 firm. CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 09:10
Działania Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu i funkcjonariuszy CBŚP doprowadziły do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie oszukali ponad 100 firm, podając się za legalnie działające przedsiębiorstwo - poinformowała rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dokonali transportu prawie 4 ton narkotyków". Jest akt oskarżenia wobec 12 osób

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 08:07
- Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 12 osobom, zarzucając im przemyt hurtowych ilości haszyszu, kokainy i marihuany - poinformowała Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej. Część osób jest oskarżona o działanie w ramach zorganizowanej grupy przestępczej.
rozwiń zwiń