X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Talaga: tegoroczne wybory prezydenckie w USA będą najdziwniejszymi w historii

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 14:15
- Niemożliwa jest raczej zmiana terminu wyborów, być może ich formułę będzie można jakoś dostosować do sytuacji - powiedział Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute. Donald Trump zasugerował zmianę daty głosowania w wyborach prezydenckich z uwagi na pandemię COVID-19.
Andrzej Talaga
Andrzej TalagaFoto: PR24

Donald Trump napisał w czwartek na Twitterze, że powszechne wybory korespondencyjne mogą okazać się najbardziej nieuczciwymi w historii. "To będzie wielka kompromitacja dla Stanów Zjednoczonych. Opóźnić wybory do czasu, gdy będzie można bezpiecznie głosować?" - pytał amerykański prezydent. Potem wycofał się z tej sugestii, sprzeciwił się jednak rozszerzaniu możliwości głosowania korespondencyjnego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Donald Trump 1200 PAP.jpg
Wybory prezydenckie w USA. Donald Trump odrzucił możliwość przesunięcia terminu

Zmiana terminu wyborów? "Niemożliwa"

Jak tłumaczył Andrzej Talaga, głosowanie korespondencyjne w uzasadnionych przypadkach jest możliwe w USA od dawna. Pojawia się jednak kwestia "masowego" głosowania w ten sposób, na co nie wszystkie stany wyrażają zgodę.

- Trump nie może sam zmienić daty wyborów. Może to zmienić Kongres, a tam Izbę Reprezentantów kontrolują Demokraci. Niemożliwa jest raczej zmiana terminu wyborów, być może ich formułę będzie można jakoś dostosować do sytuacji - ocenił ekspert.

Czytaj także:

"Najdziwniejsze wybory"

- Niskie notowania Donalda Trumpa mogą sugerować to, że amerykański prezydent wymyślił sobie, że przesuwając wybory zwiększy swoje szanse. Z drugiej strony, Ameryka naprawdę dotknięta jest katastrofą - zaznaczył Andrzej Talaga. - Rzeczywiście więc normalnych wyborów nie można przeprowadzić, tak jak nie można było przeprowadzić normalnej kampanii - dodał.

A zatem, według gościa PR24, "będą to bodaj najdziwniejsze wybory w historii Ameryki".

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzi: Magdalena Złotnicka

Gość: Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute

Data emisji: 31.07.2020

Godzina emisji: 13.33

Polskie Radio 24/ms, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczyt w Brukseli. Talaga: mamy do czynienia z powstaniem nowej Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 20:34
- Państwa północy, przede wszystkim Niemcy, bardzo obawiały się unii transferowej, czyli unii, w której pieniądze z bogatych krajów są w sposób niekontrolowany "pompowane" do państw biedniejszych - powiedział Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute.
rozwiń zwiń