X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Marek Budzisz: wybory prezydenckie na Białorusi będą trudne dla Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 16:15
- Sytuacja polityczna na Białorusi zaczyna się rozwijać w niekorzystnym, z punktu widzenia Aleksandra Łukaszenki, kierunku. Pojawił się co najmniej jeden liczący się kandydat, który zarówno jest popularny społecznie, jak i, według opinii obserwatorów, ma poparcie w Moskwie - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. międzynarodowych Marek Budzisz z Warsaw Enterprise Institute.
Audio
  • Marek Budzisz o sytuacji na Białorusi (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)
Aleksander Łukaszenka
Aleksander ŁukaszenkaFoto: Shutterstock.com / Sasa Dzambic Photography

Centralna Komisja Wyborcza Białorusi zarejestrowała 15 komitetów wyborczych osób, które chcą uczestniczyć w wyborach prezydenckich 9 sierpnia. Początkowo chęć udziału w wyborach zgłosiło 54 obywateli.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pap_20070111_180 (1).jpg
Sen o dywersyfikacji ziści się na Białorusi? "Ważna jest rola Polski, ważny jest parasol polityczny USA"

Marek Budzisz uważa, że to "będą trudne wybory" dla prezydenta kraju, Aleksandra Łukaszenki. - Sytuacja gospodarcza na Białorusi jest niedobra. Tam już w pierwszym kwartale tego roku, według nieoficjalnych danych, był spadek gospodarczy. Drugi kwartał będzie jeszcze gorszy - powiedział

"Nieciekawa" jest też, jak powiedział gość PR24, sytuacja związana z koronawirusem. - Liczba chorych jest porównywalna z Polską. A trzeba pamiętać, że tam jest cztery razy mniej ludności - wskazał.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Ropa naftowa ze Stanów Zjednoczonych trafi przez Polskę na Białoruś

Kolejny czynnik to "rozwijająca się w coraz bardziej niekorzystnym z punktu widzenia Łukaszenki kierunku" sytuacja polityczna. - Pojawił się co najmniej jeden liczący się kandydat, który zarówno jest popularny społecznie, jak i, według opinii obserwatorów, ma poparcie w Moskwie - powiedział Marek Budzisz.

Białoruskiego przywódcę czekają też negocjacje z Rosją dot. bazy wojskowej, a także dostaw gazu. Być może będzie chciał "wygrać większy stopień uniezależnienia się od Moskwy" w tych kwestiach.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: Marek Budzisz (ekspert ds. międzynarodowych, Warsaw Enterprise Institute)
Data emisji: 20.05.2020
Godzina emisji: 15.45

PR24/ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Budzisz: kryzys gospodarczy w Rosji nie musi oznaczać końca władzy Władimira Putina

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 16:13
- Władimir Putin i jego zaplecze polityczne celowo delegowało odpowiedzialność na poziomy lokalne. [...] Niezadowolenie sytuacją ma się koncentrować na poziomie lokalnym, a nie dotykać poziomu ogólnorosyjskiego czy władz na Kremlu - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. międzynarodowych Marek Budzisz z Warsaw Enterprise Institute.
rozwiń zwiń