X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Witold Modzelewski: czerwiec może być już lepszy pod względem gospodarczym

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 15:47
- Terminowe subwencje rządowe i jednoczesne postępowanie odmrażania popytu wewnętrznego dają szansę na podtrzymanie tego, co chcemy uratować, czyli polskich przedsiębiorstw - powiedział prof. Witold Modzelewski, prawnik i prezes Instytutu Studiów Podatkowych.
Audio
  • Prof. Witold Modzelewski o zmaganiu się z kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa ("Temat dnia/Gość PR24")
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: TB/PR24

Polscy przedsiębiorcy zaczęli już korzystać z zapisów tarczy antykryzysowej, czyli rządowego programu o wartości 212 mld zł mającego na celu wsparcie pracodawców i pracowników. Głównym celem jest zapewnienie płynności w funkcjonowaniu firm oraz utrzymanie jak największej liczby miejsc pracy.

elżbieta mączyńska 1200.jpg
Prof. Elżbieta Mączyńska: Polska może poradzić sobie dość dobrze z kryzysem

Sprawność procesu legislacyjnego i prostota procesu subwencjonowania

Jednym z elementów tarczy są złagodzenia w kwestii płatności składek. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpatruje już wnioski o zwolnienie ze składek, odroczenie terminu ich zapłaty, rozłożenie zaległości składkowej na raty oraz o świadczenie postojowe. Ponadto rząd zapowiedział także wsparcie finansowe dla przedsiębiorstw.

- Rozumiem, że część podatników jest zniecierpliwiona i narzeka na biurokrację, że to dość uciążliwy tryb, jednak zaczął on już działać. Trzeba poczekać, bo wnioski muszą zostać rozpatrzone. (…) Ważny będzie przyszły miesiąc, gdyż według zapowiedzi mają wtedy zostać uruchomione bezpośrednie subwencje. Trzymamy kciuki za sprawność procesu legislacyjnego i w dalszym etapie za relatywną prostotę procesu subwencjonowania - podkreślił prof. Modzelewski.

pixabay wykres gospodarka 1200.jpg
Prof. Witold Modzelewski: popyt w kraju trzeba odtwarzać

Lepsze widoki na przyszłość

Ekspert ds. podatkowych zwrócił uwagę, że jeśli nie będzie opóźnień w przekazywaniu środków finansowych dla firm, to jest szansa na "podtrzymanie tego, co chcemy uratować".

- Dodatkowo, jeżeli równolegle będzie postępowało odmrażanie popytu wewnętrznego, jeżeli będziemy wychodzić z kwarantanny, to mamy szansę, że czerwiec nie będzie już tak zły, jak niestety będzie kwiecień i maj - dodał.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Witold Modzelewski, prezes Instytutu Studiów Podatkowych
Data emisji: 23.04.2020
Godzina emisji: 14.35

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Semka: ekipa premiera dobrze zarządza sytuacją w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2020 14:42
- Gdyby rząd nie radził sobie z kryzysem koronawirusowym, to Platforma Obywatelska pierwsza byłaby za przeprowadzeniem wyborów w maju, bo wtedy ich kandydaci szliby w górę - powiedział Piotr Semka z tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd uruchomi inwestycje publiczne. Wiceminister aktywów: będzie to nasza kontrofensywa

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 17:28
- Gdy inwestycje prywatne będą siłą rzeczy ograniczane przez przedsiębiorców, to ze swoją polityką budżetową wejdzie państwo. Inwestycje publiczne to kolejna propozycja w walce z kryzysem - powiedział Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.
rozwiń zwiń