X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Krysiak: nastąpi rewolucyjna korekta, jeśli chodzi o sposób prowadzenia biznesów

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 13:00
- Nie możemy prowadzić modelu globalnego, gdzie mamy łańcuchy dostaw i koncentrację produkcji w Chinach. Gospodarka nie może być uzależniona od innych obszarów geograficznych - powiedział prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej.
Audio
  • 18.04.2020 prof. Zbigniew Krysiak: Nie możemy prowadzić modelu globalnego, gdzie mamy łańcuchy dostaw i koncentrację produkcji w Chinach. (Temat Dnia / Gość PR24)
Prof. Zbigniew Krysiak
Prof. Zbigniew Krysiak Foto: PR24/TB

Prof. Zbigniew Krysiak podał szacunki, ile w wyniku pandemii mogą stracić światowe gospodarki. Mówił też o skali pomocy poszczególnych krajów, w celu ochrony lokalnych gospodarek i przedsiębiorstw. Podkreślał, że nie bez znaczenia jest sytuacja na światowych giełdach - według wyliczeń prof. Zbigniewa Krysiak spadki cen np. na warszawskie Giełdzie Papierów Wartościowych wyniosły ok. 50 mld zł.

- To ok. 3 proc PKB Polski - przypomniał ekonomista.

[CZYTAJ TAKŻE]: >>>> prof. Elżbieta Mączyńska: Wzorców nie ma, bo to kryzys jakiego w świecie nie było

Ekonomista wskazał, że stopniowo ekonomię trzeba odmrażać. - Za tydzień powinien pojawić się szczyt zakażeń, a to znaczy, że te zakażenia wciąż będą, ale ich dynamika będzie spadała - powiedział.

Przekonywał także, że z obecnej sytuacji płyną pewne wnioski, które należy umiejętnie odczytać, a następnie wcielić w życie.

Marek Król 1200.jpg
"Przestrzegam przed pośpiechem". Marek Król o odmrażaniu gospodarki

- Nie możemy prowadzić modeluj globalnego, gdzie mamy łańcuchy dostaw i koncentrację produkcji w Chinach. Gospodarka nie może być uzależniona od innych obszarów geograficznych - powiedział prof. Zbigniew Krysiak. - Nastąpi rewolucyjna korekta, jeśli chodzi o sposób prowadzenia biznesów na poziomie mikro, ale też funkcjonowania poszczególnych narodowych ekonomii, które wyciągając wnioski, będą chciały zapewnić „samowystarczalność” - dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Temat Dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Michał Walczyk

Goście: prof. Zbigniew Krysiak (ekonomista)

Data emisji: 18.04.2020

Godzina emisji: 11:45

PolskieRadio24/tb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Senat zagłosuje nad rozszerzoną tarczą antykryzysową

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 04:00
Senat będzie głosował nad ustawą rozszerzającą tarczę antykryzysową. Wcześniej jednak licznymi poprawkami zgłoszonymi przez senatorów PiS i opozycji zajmą się komisje senackie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Elżbieta Mączyńska: takie pandemie będą się powtarzać

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 22:00
- Trzeba znaleźć złoty środek, który zapewni z jednej strony bezpieczeństwo zdrowotne, a z drugiej strony będzie umożliwiał przeciwdziałanie zanikaniu działalności gospodarczej. Takie aktywności są niezbędne - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Elżbieta Mączyńska, ekonomista, wykładowca akademicki, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Ancyparowicz: polskie społeczeństwo okazało się bardzo zdyscyplinowane

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 13:00
- Znakomita większość naszego społeczeństwa przestrzega obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa - powiedziała profesor Grażyna Ancyparowicz, członek Rady Polityki Pieniężnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: musimy znać daty kolejnych etapów ponownego aktywizowania gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 12:36
Mam pewien problem z przedstawionym wczoraj przez rząd programem odmrażania gospodarki. Są nakreślone 4 etapy, ale nie ma dat, a przedsiębiorcy muszą się przygotować do ponownego wejścia na rynek – mówił w audycji Rządy Pieniądza w PR24 Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Elżbieta Mączyńska: Polska może poradzić sobie dość dobrze z kryzysem

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 13:45
- Są prognozy wskazujące, że mimo ran, jakie odniosą niektóre sektory gospodarki, Polska ma szansę na w miarę dobre przejście przez kryzys. (…) Istotne jest ostrożne, stopniowe odmrażanie gospodarki. Pośpiech i zbyt głębokie zmiany jeśli chodzi o łagodzenie izolacji mogłyby nas doprowadzić do gorszego skutku - powiedziała prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alfred Bujara: na tarczy antykryzysowej powinni korzystać przede wszystkim pracownicy

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 15:00
- Wiele mówi się, że tarcza antykryzysowa to pomoc dla przedsiębiorców. Mało się wyjaśnia, jak skorzystają na tym pracownicy - powiedział w Polskim Radiu 24 Alfred Bujara z NSZZ "Solidarność".
rozwiń zwiń