X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceminister Andrzej Bittel: rok 2019 był dla kolei bardzo udany

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 11:59
- W zeszłym roku pociągi przewiozły rekordową liczbę pasażerów - wskazał w Polskim Radiu 24 wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, odnosząc się do bardzo dobrych wyników kolei w 2019 roku.
Audio
  • Wiceminister Andrzej Bittel: 2019 był bardzo dobrym rokiem dla kolei (Polskie Radio 24)
Andrzej Bittel
Andrzej BittelFoto: PR24/AK

- Urząd Transportu Kolejowego podsumowuje rok, i wygląda na to, że będzie to ponad 330 milionów przewiezionych pasażerów. To wynik bardzo dobry, najlepszy od kilkunastu lat - powiedział Andrzej Bittel. Wiceminister przypomniał, że w zeszłym roku rozpoczęto wdrażanie programu Kolej Plus, dzięki któremu przywracane są lokalne połączenia kolejowe. 

Modernizacja przede wszystkim

Andrzej Bittel przyznał, że przed resortem infrastruktury jeszcze dużo pracy w kwestii zmian na kolei. Wskazywał, że już teraz remontowanych jest wiele dworców. Jak dodał, chodzi nie tylko o poprawę ich wyglądu, ale też np. o dostosowanie do potrzeb osób mających problemy z poruszaniem się.

- Modernizujemy blisko 200 dworców w całym kraju, będzie ich więcej. Chcemy, by były to wizytówki, miejsca, do których pasażer może się bezpiecznie dostać, a stamtąd trafić na peron - zaznaczył wiceminister.

PKP PLK inwestycje1200.jpg
Pieniądze unijne z programu "Łącząc Europę" zmienią oblicze polskich kolei

Drożej Kolejami Mazowieckimi

Wiceminister był też pytany o spodziewane podwyżki cen biletów w Kolejach Mazowieckich, które uzasadniano m.in. podwyżkami cen prądu. Ceny od 1 lutego mają wzrosnąć średnio o około 10 procent. Radni lewicy, PiS oraz przedstawiciele organizacji społecznych domagają się zawieszenia podwyżek i dodatkowych informacji.

Andrzej Bittel przyznał, że plan podwyżek nie jest dla niego do końca jasny, a wyjaśnienia radnych Koalicji Obywatelskiej w tej sprawie "nie przemawiają do wyobraźni, bo nie zostały pokazane na szerszym planie działalności spółki".

- Mam nadzieję, że jutro na komisji infrastruktury będzie szansa na zadanie kolejnych pytań. Być może jednak Koleje Mazowieckie przedstawią bardziej szczegółowe uzasadnienie ws. swoich działań. Wiemy, że inwestują w tabor, ale czy trzeba modę na kolej dławić podwyżkami w takiej wysokości? - pytał.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Andrzej Bittel 

Data emisji: 27.01.2020

Godzina emisji: 11.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiele zmian na kolei. PKP PLK podsumowuje program modernizacji

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 13:55
18 nowych przystanków kolejowych, powrót pociągów na kilka tras oraz kolejne miasta z dostępem do pociągów. Zarząd PKP Polskich Linii Kolejowych podsumował tegoroczną realizację Krajowego Programu Kolejowego. Od stycznia wyremontowano ponad 1300 kilometrów torów. Wymieniono między innymi ponad 1200 rozjazdów. Powstały nowe wiadukty, mosty i przejazdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspólny Bilet będzie rozwijany. Obejmie też linie lotnicze i taksówki

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 10:15
- Ministerstwo Infrastruktury planuje dalsze poszerzanie projektu "Wspólny Bilet" m.in. o współpracę z przewoźnikami lotniczymi i taksówkami - poinformował w odpowiedzi na poselską interpelację wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy dworzec PKP otwarty. A. Adamczyk: dotrzymujemy obietnic

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 13:45
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk otworzył nowy dworzec PKP w miejscowości Czeremcha w województwie podlaskim. Podczas uroczystości mówił, że ta inwestycja w infrastrukturę kolejową jest przykładem, że rząd PiS dotrzymuje złożonych obietnic.
rozwiń zwiń