X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Krzysztof Kawęcki: słowa Władimira Putina to miękki rewizjonizm terytorialny

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 15:26
- Celem jest izolacja Polski bo wypowiedzi Władimira Putina są skierowane do opinii zachodniej by pokazać, że Rosja ma być ważnym elementem gry światowej - mówił w PR24 dr Krzysztof Kawęcki. Gośćmi audycji byli też Andrzej Rafał Potocki z Sieci i Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska.
Audio
  • Andrzej Rafał Potocki, Jarosław Włodarczyk i Krzysztof Kawęcki o słowach W. Putina o Polsce ("Temat Dnia/Gość PR24")
Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir PutinFoto: Pixabay

Prezydent Rosji stwierdził m.in., że ambasador Polski w hitlerowskich Niemczech był bydlakiem i antysemicka świnią a Polska sama zrobiła pierwszy krok ku ludobójstwu, paktując z Hitlerem i przyłączając się do aneksji Zaolzia.

MSZ pilnie wezwał ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andrejewa i w imieniu polskich władz przekazał mu stanowczy sprzeciw wobec słów Władimira Putina.

szynkowski_ok.jpg
Wiceszef MSZ: ambasadorowi Rosji zostały przypomniane fakty historyczne

"Sowiecka propaganda"

- Sytuacja na linii Polska-Rosja jest poważna – komentował politolog, dr Krzysztof Kawęcki. Dodał, że ostatnie słowa Władimira Putina o Polsce wpisują się w sowiecką propagandę i najgorszą narrację Rosji o Polsce.

- Mnie niepokoją akcenty proniemieckie, zwłaszcza kiedy Władimir Putin mówi o rzekomo skrzywdzonych Niemcach po traktacie wersalskim, to są odniesienia terytorialne i bardzo niebezpieczne - mówił. 

Politolog przypomniał tu słowa władcy Rosji o tym, że we wrześniu 1939 roku Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i w tym kontekście niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał.

"Rewizjonizm terytorialny"

– Kwestie historyczne są tylko pretekstem tutaj – dodał gość PR24 bo słowa władcy Rosji jak podkreślił, są bardzo niebezpieczne ze względu na domaganie się miękkiego rewizjonizmu terytorialnego.

Jarosław Włodarczyk dodał, że sytuacja jest poważna, ale Władimirowi Putinowi nie chodzi o Polskę. – On rozgrywa bardzo poważną grę międzynarodową, a Polska jest jednym z krajów UE, która opowiada się za utrzymaniem sankcji wobec Rosji w związku z czym przywódca Rosji chce osłabić jednego z głównych graczy przeciwko Rosji - mówił. 

Antoni Macierewicz 1200.JPG
A. Marcierewicz: słowa W. Putina o Polsce są publiczną i słowną agresją

"Wejść w relacje polsko-amerykańskie"

Zauważył, że Władimir Putin chce wzmocnić siebie a osłabić spójność UE. Podkreślił, że Rosja chce wejść klinem także w relacje polsko-amerykańskie.

Andrzej Rafał Potocki zaznaczył z kolei, że zamysł Władimira Putina jest taki by uderzyć w sprawę antysemityzmu czyli stosunki polsko- izraelskie bo w przyszłym roku jedzie on do Izraela a wiadomo, że największą diasporą Izraela jest diaspora rosyjska.

- Narracje rosyjska idzie więc w podkreślenie polskiego antysemityzmu – dodał gość PR24.

Więcej w nagraniu

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Goście: politolog Krzysztof Kawęcki, Andrzej Rafał Potocki z Sieci i Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska
Data emisji: 28.12.2019
Godzina emisji: 14.33

 

PR24/jj

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Paweł Kowal: zachodni partnerzy nie ufają sobie wzajem ws. Rosji

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 21:00
- Rosja długo będzie się podnosić z reputacji i opinii jaka o niej krąży, że jest to państwo, na którym nie można polegać, że oficjalnie deklaruje pokój, ale jest w czasach pokojowych komuś zająć kawałek terytorium - wskazał na antenie PR24 dr Paweł Kowal (Polska Akademia Nauk). Na ostatnim szczycie NATO nierzadko wskazywano Rosję jako zagrożenie dla Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Rosja chce ograniczyć suwerenność Białorusi do minimum

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 21:00
- Integracja, którą proponuje Rosja to ograniczenie suwerenności państwa białoruskiego do minimum. Sprawy bezpieczeństwa i obronności Białorusi są już decydowane w Rosji - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 prof. Agnieszka Legucka (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych). W programie "Spojrzenie na Wschód" wziął również udział Piotr Stępiński (BiznesAlert.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Tesławski: protesty opozycji przeciwko Rosji są potrzebne białoruskim władzom

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 21:32
 - Funkcją protestów, a także tego że są szeroko relacjonowane w mediach krajowych i zagranicznych jest pokazanie Rosjanom "zobaczcie ile nas będzie kosztowała integracja, zobaczcie jak naród się temu sprzeciwia, musicie nam dać sporo albo wycofać się z niektórych kontrowersyjnych zapisów" - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski z portalu eastbook.eu.
rozwiń zwiń