X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sopot: akademiki zamiast hali sportowej. M. Formela: sprawa wymaga wyjaśnienia

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 17:01
- Działka warta około 25-30 mln złotych przestała być mieniem komunalnym, stała się własnością prywatną, a cele, na które została przeznaczona, nie zostały wykonane - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Gazety Gdańskiej" Marek Formela o sprawie sopockiej działki, sprzedanej przez dzierżawcę. - Sprawa ta wymaga głębszego wyjaśnienia - dodał.
Audio
  • [4.12.19] Marek Formela: sprawę działki, na której miała stanąć hala, trzeba wyjasnić (Polskie Radio 24)
Ergo Arena
Ergo ArenaFoto: Patryk Kosmider/ Shutterstock

Gość Polskiego Radia 24 komentował kwestię planów wybudowania w pobliżu Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu, nowej hali sportowo-rekreacyjnej o pojemności 2800 osób. Hala miałaby powstać od nowa, mimo, że plany budowy takiej konstrukcji były w Sopocie od 22 lat.

bloki 1200.jpg
Koniec użytkowania wieczystego. Część zaświadczeń już wysłano, ale nie brakuje opóźnień

Przekazanie prywatnej firmie

Wtedy, w wyniku postępowania przetargowego, przekazano działkę w pobliżu Opery Leśnej prywatnej firmie. Warunkiem umowy zawartej między miastem, a inwestorami, było wybudowanie hali sportowo-widowiskowej do 2001 roku. Ta jednak nie powstała. Teraz działkę przejęła - w obrocie wtórnym - spółka, która chce wybudować w tym miejscu tanie akademiki.

Radna Sopotu, Grażyna Czajkowska napisała interpelację w sprawie działki, na której miała powstać hala. Prezydent miasta odpowiedział jej, że w Sopocie i pobliżu miasta jest zbyt dużo hal, w związku z czym ta, która miała powstać do 2001 roku - nie była potrzebna.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Przekształcenie użytkowania wieczystego. Warszawski ratusz straci ponad 10 mld zł

W ocenie gościa Polskiego Radia 24 "działki nie ma, będzie bardzo ładny akademik". - Kilkanaście dni później prezydent Sopotu Jacek Karnowski na spotkaniu dotyczącym rozwoju Ergo Areny (Gdańsk i Sopot mają w niej po 50 proc. udziałów) orzekł, że Sopot potrzebuje hali na około 2 tys. widzów. Wrócił do pomysłu, który 12 dni wcześniej, w odpowiedzi na interpelację radnej Grażyny Czajkowskiego, w ogóle się nie pojawił - wskazał Marek Formela.

Mienie komunalne w prywatnych rękach

- Działka warta około 25-30 mln złotych przestała być mieniem komunalnym, stała się własnością prywatną, a cele, na które została przeznaczona, nie zostały wykonane. Cele te w ciągu 12 dni uzyskały ponownie znaczenie w polityce komunalnej włodarza Sopotu. Sprawa ta wymaga głębszego wyjaśnienia, niż bawienie się tym paradoksem - mówił Marek Fornela.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Marek Formela ("Gazeta Gdańska")

Data emisji: 4.12.19

Godzina emisji: 15.09


Polskie Radio 24, RadioGdańsk.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przekształcenie użytkowania wieczystego. Wrocław także ma problemy

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 13:49
Nie tylko Warszawa ma opóźnienie w wysyłaniu zaświadczeń o przekształceniu użytkowania wieczystego gruntu we własność. Jak informuje "Gazeta Wrocławska", poślizg pod tym względem jest też w stolicy Dolnego Śląska. Według założeń zaświadczenia miały trafić do wszystkich zainteresowanych do końca tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Użytkowanie wieczyste. Warszawa nadrabia opóźnienia ws. zaświadczeń o przekształceniu

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 13:34
- Cały proces przekształcenia jest niezmiernie skomplikowany. Nie ma wątpliwości, że pomimo dobrych intencji przyświecających ustawodawcy, przeprowadzenie całej operacji w ciągu 12 miesięcy jest zupełnie niemożliwe. Teraz jednak proces wydawania zaświadczeń przebiega już bardzo sprawnie - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński.
rozwiń zwiń