X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Sprawa przy Nabielaka 9. Beata Siemieniako: lokatorzy są pozostawieni sami sobie

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 19:54
- Jestem gorącą zwolenniczką, aby sądy reformować w stronę tego, aby były one bliżej obywateli - powiedziała w Polskim Radiu 24 mec. Beata Siemieniako, prawniczka, autorka książki "Reprywatyzując Polskę. Historia wielkiego przekrętu".
Audio
  • 26.10 Sprawa przy Nabielaka 9. Prawnik: lokatorzy zostali sami (PR24)
Tablica pamięci Jolanty Brzeskiej przed kamienicą przy Nabielaka 9 w Warszawie
Tablica pamięci Jolanty Brzeskiej przed kamienicą przy Nabielaka 9 w WarszawieFoto: Adam Burakowski/REPORTER

komisja weryfikacyjna reprywatyzacja 1200 F.jpg
Sławomir Jastrzębowski o decyzji ws. Nabielaka 9: sprawa jest haniebna

We wtorek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej wstrzymującą reprywatyzację kamienicy przy Nabielaka 9, w której mieszkała zamordowana w niewyjaśnionych okolicznościach działaczka społeczna Jolanta Brzeska. Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta zapowiedział złożenie w tej sprawie skargi kasacyjnej do NSA.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Spacer śladami reprywatyzacji. "Oto skala tego, co spotkało Warszawę"

Mec. Beata Siemieniako, prawniczka, autorka książki "Reprywatyzując Polskę. Historia wielkiego przekrętu" przyznała, że "sąd nie spełnił swojej funkcji wytłumaczenia tego wyroku". - Jest to możliwe, aby o prawie mówić w sposób zrozumiały, tylko trzeba chcieć. Jestem gorącą zwolenniczką, aby sądy reformować w stronę tego, aby były one bliżej obywateli - powiedziała.

Prawniczka stwierdziła w Polskim Radiu 24, że "na początku lat 90. wszyscy chcieli reprywatyzować, ponieważ była ona postrzegana jako dekomunizacja". - Dziś zmieniło się postrzeganie na przesuwanie własności ze sfery publicznej na prywatną. Lokatorzy są pozostawieni sami sobie. Odszkodowania jak dotąd nie zostały wypłacone - dodała.

Więcej w nagraniu.

***

Polskie Radio 24/dn/PAP

--------------------

Data emisji: 26.10.2019

Godzina emisji: 19.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozpoczął się proces ws. afery reprywatyzacyjnej. Beata Siemieniako: dobrze, gdyby odbywał się poza Warszawą

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 11:45
W Sądzie Okręgowym w Warszawie ruszył proces dotyczący "dzikiej" reprywatyzacji w stolicy. Na ławie oskarżonych zasiadł między innymi zajmujący się skupowaniem roszczeń do stołecznych nieruchomości Maciej M. – Przesłuchanych ma zostać 77 świadków, więc na sprawiedliwość możemy trochę poczekać – powiedziała Beata Siemieniako, prawniczka i działaczka Komitetu Obrony Praw Lokatorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Figura: logika stołecznego ratusza logiką walki politycznej

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 19:41
– Sposób działania w warszawskim ratuszu polega m.in. na tym, że jeśli coś robi Prawo i Sprawiedliwość, to trzeba się temu sprzeciwiać wszystkimi możliwymi środkami. Poziom upolitycznienia samorządów jest obecnie ogromny. Stołeczny ma być ostatnim bastionem opozycji – powiedział Dariusz Figura, wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Brzeska: nie słyszałam od mamy, żeby miała chwile zwątpienia wobec tego, co robiła

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 20:52
– Czas nie leczy ran. Pamięć się rozmywa, coraz słabiej pamiętam mamę i to bardzo boli. Sprawiedliwość się nie dokonała. Żadna ze spraw nie została zamknięta, nic właściwie nie zostało załatwione – powiedziała Magdalena Brzeska, córka śp. Jolanty Brzeskiej, działaczki na rzecz eksmitowanych lokatorów z warszawskich nieruchomości.
rozwiń zwiń