X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wieczór wyborczy Polskiego Radia. M. Suski: wiarygodność to klucz do zrozumienia polityki

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 21:25
- Przede wszystkim dziękuję tym, którzy poszli na wybory, wzrost frekwencji oznacza, że umacnia się demokracja. Wynik jest dobry, zobowiązuje nas do coraz większej pracy i słuchania Polaków. Będziemy analizować błędy i zobowiązujemy się do ciężkiej pracy - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski (Prawo i Sprawiedliwość). W debacie wyborczej biorą udział również Julia Zimmerman (KW SLD), Piotr Apel (KW PSL) oraz Dariusz Joński (KW Koalicja Obywatelska).
Audio
Wieczór wyborczy w Polskim Radiu
Wieczór wyborczy w Polskim Radiu Foto: Polskie Radio / Wojciech Kusiński

Marek Suski podkreślił, że wiarygodność to klucz do zrozumienia polityki. - Trzeba zobaczyć, ile za słowami jest działania. Jeśli my mówimy, że będzie program 500+, to jest. Nasi przeciwnicy wiarygodność mają na poziomie zera. Pani marszałek Małgorzata Kidawa–Błońska, ma za plecami Sławomira Neumanna, który "rzyga Tczewem" - komentował. Odnosząc się do nadchodzącej kampanii prezydenckiej, poseł przypominał, że Andrzej Duda ma najwyższe sondaże i jest bardzo dobrym prezydentem. - Nie wierzę we wspólnego kandydata opozycji w wyborach prezydenckich - dodał.

Urna wyborcza pap 1200.jpg
Exit poll: Prawo i Sprawiedliwość z samodzielną większością

- Należy się cieszyć, że zaufało naszej liście prawie 2 mln osób i to jest więcej niż wcześniej. To znaczy, że ta lista jest najlepsza, nie zawiedziemy - podkreślał  Piotr Apel, który zaznaczył, że jest mało prawdopodobne, aby w wyborach prezydenckich jego ugrupowanie poparło kandydata Koalicji Obywatelskiej. Na razie nie ma mowy o współpracy z PiS, bo nie ma wspólnych projektów - stwierdził.

– Dziękuję wszystkim, którzy poszli na wybory, Lewica wraca do Sejmu z dwucyfrowym wynikiem. Powalczymy o państwo prospołeczne i przyjazne obywatelom, upominające się o zapomnianych - mówiła Julia Zimmermann. Komentując nadchodzące wybory prezydenckie, zaznaczyła, że Lewica wystawi swojego kandydata. - O kandydacie będziemy mówić, jak będziemy mieć już właściwą kampanię prezydencką - dodała.

mid-19a13597.jpg
Prezes PiS: przed nami zobowiązanie do jeszcze lepszej pracy

Dariusz Joński dziękował wyborcom. - Ktokolwiek prowadził kampanię bezpośrednią, czuł, że ludzie chcą iść na wybory, że frekwencja będzie wysoka. Głosowanie stało się modne, także wśród młodych - zaznaczył i dodał, że jeśli opozycja myśli o wygranych wyborach prezydenckich to musi dojść do porozumienia co do kandydatki bądź kandydata. - Dopiero zaczną się rozmowy, tylko i wyłącznie porozumienie dałoby szansę na wygraną z obecnym prezydentem.

Rozmawiała Katarzyna Gójska.

PiS z poparciem 43,6 proc. zwyciężył w niedzielnych wyborach parlamentarnych, co oznacza możliwość samodzielnych rządów - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. Kolejne miejsca zajęły KO - 27,4 proc.; SLD - 11,9 proc.; PSL - 9,6 proc.; Konfederacja - 6,4 proc.

Gdyby takie wyniki potwierdziły się - to według sondażu Ipsos - PiS zdobył 239 mandatów w Sejmie i będzie miał bezwzględną większość. KO będzie miała 130 posłów, SLD - 43, PSL - 34, a Konfederacja - 13. Jeden mandat przypadnie innym komitetom.

Według sondażu Ipsos frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych wyniosła 61,1 procent.

W tym roku Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 88 komitetów wyborczych - 30 komitetów partyjnych, 57 komitetów wyborczych wyborców oraz jeden koalicyjny komitet wyborczy.

Polskie Radio 24/ka

____________________ 

Data emisji: 13.10.19

Godzina emisji: 21:15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: ten wynik daje nam ogromny społeczny mandat

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 21:26
- Żadna partia w wyborach parlamentarnych, jeśli się potwierdzi ten wynik, nie miała nigdy procentowo takiego znakomitego wyniku - podkreślił premier Mateusz Morawiecki po ogłoszeniu wyników exit poll wyborów parlamentarnych.  
rozwiń zwiń