X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jacek Zaleśny: żaden rząd po 1989 roku nie miał takich sukcesów jak PiS

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 12:27
- Takich sukcesów, jak rząd PiS, nie mają rządy w państwach europejskich, nie miał także żaden rząd w Polsce po roku 1989 - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Zaleśny, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • 06.09.19 Jacek Zaleśny: sukces PiS-u jest obiektywny. Żaden rząd nie miał takich sukcesów (PR24)
Prof. Jacek Zaleśny
Prof. Jacek ZaleśnyFoto: PR24

Trwają regionalne konwencje Prawa i Sprawiedliwości. Na każdej z kolejnych konwencji ugrupowanie rządzące przedstawia kolejne elementy programu i mówi o swoich osiągnięciach. O tym, czym może pochwalić się PiS na sobotniej konwencji w Lublinie, mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Jacek Zaleśny z UW.

Zobacz także
Zbigniew Kuźmiuk 1200.jpg
Zbigniew Kuźmiuk: Polska chce być hubem gazowym, ale to uderza w interesy Niemiec

Prof. Jacek Zaleśny: atutem rządu są zagadnienia ekonomiczne i społeczne

- Znakomite współczynniki makroekonomiczne - najlepsze od 30 lat - to jest sukces obiektywny, tego nie da się podważyć. Jeżeli patrzymy na wszelkie wykresy makroekonomiczne, długu publicznego, deficytu finansów publicznych, to są wyniki najlepsze od 30 lat. Kiedy patrzymy na prognozę - najlepsza od 30 lat. Kiedy patrzymy na bezrobocie - najniższe od 30 lat. W ciągu ostatnich 4 lat, o tym się często zapomina, bezrobocie w Polsce uległo zmniejszeniu dwukrotnie. Z mniej więcej 10-11 proc. do mniej więcej 5 proc. - mówił ekspert.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] M. Kidawa-Błońska kandydatką KO na premiera. B. Maciejewska: lider PO abdykuje

W ten sposób prognozował to, czym będzie chciał chwalić się rząd podczas konwencji regionalnych w najbliższym okresie. - Takich sukcesów, jak rząd PiS, nie mają rządy w państwach europejskich, nie miał także żaden rząd w Polsce po roku 1989 - podkreślał.

Kandydatura Małgorzaty Kidawy-Błońskiej: spóźnione dojście do oczywistych wniosków

Politolog odniósł się także do wtorkowego ogłoszenia przez Grzegorza Schetynę kandydatki Koalicji Obywatelskiej na premiera. Jego zdaniem podobna decyzja wydawać by się mogła oczywista, a mimo to w KO podobne wnioski wysnuto dość późno.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Schetyna nie pamięta swojego "sześciopaku"? "Takie rzeczy nie mogą się zdarzać"

- To jest bardzo późne dojście do oczywistych wniosków. Wszystkie badania opinii społecznej pokazują, że Grzegorz Schetyna jest negatywnie oceniany przez wyborców - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiała Magdalena Złotnicka.

Polskie Radio 24/jmo

***

Data emisji: 06.09.2019

Godzina emisji: 11:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

M. Morawiecki: przez cztery lata dochód rozporządzalny wzrósł o ok. 450 zł

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 11:00
- Przez cztery lata pokazaliśmy, ile można zrobić w krótkim czasie dla najsłabszych - dla młodych ludzi, dla seniorów, rolników, pracowników - mówił premier Mateusz Morawiecki na bydgoskiej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. - Dochód rozporządzalny wzrósł o 400-450 złotych od 2015 roku. To blisko trzy razy więcej, niż wyniósł wzrost w czasach naszych poprzedników - podkreślił szef rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódzkie: ruszają konwencje okręgowe PiS. Będzie obecny Jarosław Kaczyński

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 08:49
Ruszyły lokalne konwencje Prawa i Sprawiedliwości, które partia będzie realizować regularnie na obszarze całego kraju. W środę w Sieradzu w województwie łódzkim o godzinie 16 odbędzie się kolejna okręgowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której, według działaczy lokalnych struktur PiS, pojawić się ma prezes partii Jarosław Kaczyński
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: pozycja Władimira Putina po 20 latach wydaje się powoli słabnąć

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 12:36
- Sytuację w Rosji znamy tylko z pewnych przypuszczeń, nie wiemy wszystkiego, co dzieje się na szczytach władzy. Ale pozycja Władimira Putina po 20 latach wydaje się powoli słabnąć, możliwe, że w miarę słabnięcia dzisiejszej elity politycznej mogą pojawić się kolejne konflikty - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marcin Kędzierski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Gościem Polskiego Radia 24 był również Michał Kobosko z Atlantic Council.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Rulewski: smutno mi, że politycy PiS-u wykorzystują awarię oczyszczalni do kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 11:15
- Smutno mi, że w Warszawie dzieją się w tej chwili dwie rzeczy: pierwsza, że Warszawa nam dostarcza ścieki - mówię tu o Bydgoszczy i całym przebiegu Wisły. A druga - smutne, że posłowie i radni PiS-u wykorzystują to do kampanii wyborczej, zamiast czyścić tę rzekę - powiedział w Polskim Radiu 24 senator Jan Rulewski.
rozwiń zwiń