X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Magdalena Złotnicka

"UE ma niewiele do powiedzenia ws. Białorusi". Tomasz Grzywaczewski o polityce wschodniej UE

- Po raz kolejny okazuje się, że w przypadku zawirowań na Wschodzie czy w Europie Środkowej, w sytuacji, w której w politykę państw tego regionu miesza się Kreml, realizując tam swoje interesy i wyznaczając bardzo mocno strefę wpływów, UE jest bezradna, pogrążona w wewnętrznych dysputach - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzywaczewski, reporter, autor książek i filmów dokumentalnych o polityce wschodniej.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin Białoruś ŚWIAT Europa Aleksander Łukaszenka Magdalena Złotnicka

"Jesteśmy nastawieni na przyśpieszone wybory". Witold Zembaczyński o kryzysie w Zjednoczonej Prawicy

- Rada Krajowa Nowoczesnej przebiegła w trybie wyborczym, rozpad obozu Zjednoczonej Prawicy może doprowadzić do przyśpieszonych wyborów parlamentarnych, bardzo bym chciał, aby tak się stało - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  opozycja koalicja obywatelska polityka Witold Zembaczyński Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24 POLSKA

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Radny PiS: mam nadzieję, że nasi koalicjanci opamiętają się

- Koalicji de facto nie ma, a rozmowy koalicyjne się nie toczą. Nie może być tak, że nasi mniejsi partnerzy co chwilę zmieniali agendę tematów, atakując PiS. Mam nadzieję, że jednak przyjdzie opamiętanie i refleksja - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Prószyński, radny sejmiku województwa mazowieckiego (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zjednoczona prawica polityka PiS Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina koalicja ochrona zwierząt rząd Mateusza Morawieckiego Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24

"Nie ma powrotu do sytuacji sprzed wyborów". Małgorzata Bonikowska o sytuacji na Białorusi

- Niepokojące jest to, że władza, na czele z Aleksandrem Łukaszenką nie tylko nie odpuszcza, ale wręcz się wzmacnia. Z punktu widzenia Zachodu nie jest to dobry scenariusz, to odciąga ten kraj od jakichkolwiek myśli o próbie budowania samodzielnego państwa - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin Białoruś ŚWIAT Europa Aleksander Łukaszenka Magdalena Złotnicka

Patryk Słowik: myślę, że w ciągu tygodnia szefowie partii koalicyjnych poinformują, że się porozumieli

- Myślę, że jeszcze nie w poniedziałek, ale w ciągu tygodnia Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro staną wspólnie na konferencji prasowej i powiedzą, że się porozumieli co do kształtu dalszych rządów obozu Zjednoczonej Prawicy - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Dziennika Gazety Prawnej" Patryk Słowik. Gościem "Debaty dnia" był także Adam Borowski z "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Adam Borowski POLSKA polityka zjednoczona prawica koalicja rząd PiS

"Trzeba się liczyć z konsekwencjami". Błażej Poboży o głosowaniu ws. "Piątki dla zwierząt"

- Wydarzenia wczorajszego wieczoru i nocy pokazały z całą pewnością, że jedność obozu Zjednoczonej Prawicy jest zagrożona. Dotyczy to zarówno problemu wewnętrznego, związanego z posłami PiS, którzy złamali dyscyplinę klubową podczas głosowania, oraz przede wszystkim polityków formacji koalicyjnych, czyli Solidarnej Polski i Porozumienia - mówił w Polskim Radiu 24 Błażej Poboży (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 zjednoczona prawica rekonstrukcja rządu Magdalena Złotnicka Prawo i Sprawiedliwość

"Jego zaangażowanie w debatę publiczną oceniam krytycznie". Marek Jurek o odchodzącym RPO

- Zaangażowanie pana ministra Adama Bodnara w debatę publiczną, a przede wszystkim zaniechanie w dziedzinie wielu istotnych spraw obywatelskich, oceniam bardzo krytycznie - mówił w Polskim Radiu 24 były marszałek Sejmu Marek Jurek z Prawicy RP. W ten sposób odniósł się do działalności odchodzącego Rzecznika Praw Obywatelskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka POLSKA polityka RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar Marek Jurek

Rzecznik GIS o odwiedzinach w szpitalach: procedury powinny być wypracowane na poziomie placówek

- Już na poziomie poszczególnych placówek powinny być wypracowane procedury odwiedzin. (...) Myślę, że trzymając się wszystkich zasad sanitarnych, maseczek, dezynfekcji rąk (...) wierzę, że można to zrobić w sposób bezpieczny - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Bondar.
Zobacz więcej na temat:  Główny Inspektor Sanitarny Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka POLSKA społeczeństwo zdrowie medycyna choroby zakaźne koronawirus Koronawirus w Polsce GIS Ministerstwo Zdrowia

"Wyraz naszej solidarności jest bardzo ważny". Dyrektor NCK o akcji "Światło dla Białorusi"

- Już ponad 90 instytucji włączyło się w akcję "Światło dla Białorusi", cały czas napływają nowe zgłoszenia. To zarówno duże instytucje kultury, jak Wawel, Łazienki Królewskie czy Ministerstwo Kultury, ale także mniejsze placówki czy poszczególne osoby, które chcą wesprzeć tę akcję w swoich domach - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.
Zobacz więcej na temat:  Bialoruś POLSKA Narodowe Centrum Kultury Rafał Wiśniewski Białoruś Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka

Fogiel: ustawa ws. ochrony zwierząt jest szeroka, porusza wiele tematów

- Dla mnie prawicowość, to nie jest przyzwolenie na znęcanie się nad zwierzętami, bycie na postronku branży futrzarskiej. Dla mnie prawicowość, konserwatyzm, to jest szacunek do innych, słabszych, również do zwierząt, który jest głęboko wpisany w nauczanie Kościoła - mówił w Polskim Radiu 24 wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Radosław Fogiel Magdalena Złotnicka POLSKA polityka ochrona zwierząt ochrona środowiska zwierzęta

Politolog: najlepszy ruch ws. Białorusi zrobił szef Solidarności Piotr Duda

- Najlepszym ruchem, jaki się dokonał, był ruch szefa Solidarności Piotra Dudy. On się udał na Białoruś i się spotkał z szefem wolnych związków zawodowych. Tutaj powinniśmy pójść, właśnie we współpracę przez związki zawodowe - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Zielke, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka ŚWIAT Europa Białoruś Polityka zagraniczna Polski opozycja Rosja Europa Wschodnia

FELIETON Już wiem jak dostać Oscara! Felieton Magdaleny Złotnickiej

Kończyłam urlop, gdy w mediach pojawiła się informacja, że Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zamierza wprowadzić nowe kryteria dla obrazów walczących o Oscara w kategorii "najlepszy film". Stwierdziłam, że to czas, by ziścić marzenie z dzieciństwa i zostać aktorką. Kursy? Lekcje dykcji? Nie, mój plan jest prostszy: babą już jestem, to teraz zostanę lesbijką i będę głosić, że identyfikuję się jako Afroamerykanka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo felieton Magdalena Złotnicka Oscary FILM USA

"Powinna była zostać w kraju". Adam Borowski o Swiatłanie Cichanouskiej

- Zachowanie kandydatki na prezydenta Białorusi, która uważa się za zwyciężczynię, budzi pewne wątpliwości. Startując w wyborach, Cichanouska wiedziała, na co się pisze. Powinna była zostać w kraju i pójść do więzienia. Jeśli człowiek staje do takiej rywalizacji, musi być gotowy do ofiar - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, szef warszawskich klubów "Gazety Polskiej". Gościem audycji był również Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś polityka wybory na Białorusi Aleksander Łukaszenka Europa protest demonstracje Swiatłana Cichanouska Adam Borowski Magdalena Złotnicka

"Łukaszenka jest wygodny dla Rosji". Aleksandra Rybińska o sytuacji na Białorusi

-  Łukaszenka jest wygodny dla Rosji. Protesty mogą się jeszcze nasilić i ktoś z wnętrza władzy może się wyłamać. Nie liczyłabym na przeprowadzenie uczciwych wyborów, ale jest to prawdopodobne - powiedziała w Polskim Radiu 24 Aleksandra Rybińska z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś wybory na Białorusi polityka Aleksander Łukaszenka Magdalena Złotnicka Europa protest demonstracje

"To informacja, jak Putin rozprawia się z wrogami". Anna Zalewska o próbie otrucia Aleksieja Nawalnego

- Putin widzi, że sytuacja na Białorusi się nie uspakaja, a Białorusini się nie wystraszyli. Próba otrucia Nawalnego to nie przypadek, lecz informacja, że tak potrafi się rozprawiać z wrogami. To jest bardzo niebezpieczne - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Zalewska, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Aleksiej Nawalny Białoruś Rosja wybory na Białorusi polityka Europa Anna Zalewska Magdalena Złotnicka Władimir Putin Polskie Radio 24

Zbigniew Rau nowym szefem MSZ. Prof. Bernacki: jest sprawnym politykiem i posiada odpowiednią wiedzę

- Jestem przekonany, że Zbigniew Rau będzie bardzo sprawnym ministrem spraw zagranicznych. Mam przyjemność znać go od lat 90. i wiem, że posiada ku temu odpowiednie kompetencje - powiedział prof. Włodzimierz Bernacki, senator Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Magdalena Złotnicka Polityka zagraniczna Polski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau Rząd RP rząd Mateusza Morawieckiego

FELIETON Miniaturowy Schetyna i zatrzęsienie frakcji. Felieton Magdaleny Złotnickiej

Media skupiają się na konflikcie między byłym szefem PO Grzegorzem Schetyną a obecnym liderem Platformy Borysem Budką. Tymczasem karty usiłuje rozdawać sekretarz generalny partii, Marcin Kierwiński. W tle zaś mnożą się frakcje tak w samej PO, jak i w całej Koalicji Obywatelskiej - pisze w swoim felietonie Magdalena Złotnicka.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska opozycja Grzegorz Schetyna Borys Budka polityka felieton Magdalena Złotnicka POLSKA koalicja obywatelska