X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Powstanie zapora na granicy z Białorusią? Poseł Konfederacji: jest konieczna

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 17:30
- Płot na granicy polsko-białoruskiej jest konieczny. Musi szybko powstać, być szczelny i dobrze wykonany. Nie możemy się ociągać, bo stanu wyjątkowego przy granicy nie da się przedłużyć - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Krystian Kamiński z Konfederacji.

Posłowie zajmą się dziś projektem specustawy, który zakłada, że na granicy z Białorusią powstanie solidna, wysoka zapora, wyposażona w system monitoringu oraz detekcji ruchu. Pierwsze czytanie projektu zostanie przeprowadzone na posiedzeniu sejmowych komisji, natomiast drugie czytanie projektu na sali plenarnej Sejmu jest zaplanowane na późny wieczór. 

płot granica FORUM 1200.jpg
Sejm podejmie dziś decyzję ws. zapory na granicy z Białorusią. "Odpowiedź na zagrożenia"

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że Konfederacja opowiada się za budową zapory. - Będzie naszym największym argumentem w jakichkolwiek rozmowach ze stroną białoruską. Nie będziemy mieli żadnych wątpliwości w głosowaniu i w debacie nad tą sprawą - powiedział Krystian Kamiński. Nie wykluczył, że Białoruś będzie próbowała skierować imigrantów przez Ukrainę. - Miejmy nadzieję, że Ukraina będzie tę sprawę kontrolowała. Jeśli jednak zabraknie konkretnych działań, to należałoby też wzmocnić granicę z Ukrainą - dodał. 

Poseł Konfederacji przypomniał, że podobne umocnienia znajdują się m.in. na granicy grecko-tureckiej. - Płot na granicy polsko-białoruskiej jest konieczny. Musi szybko powstać, być szczelny i dobrze wykonany. Nie możemy się ociągać, bo stanu wyjątkowego przy granicy nie da się przedłużyć. Potrzebujemy argumentów, że nie wpuszczamy nielegalnych imigrantów. Prace należy przyspieszyć, dać najwięcej pieniędzy i materiałów, by uszczelnić naszą granicę - podkreślił Krystian Kamiński.

Posłuchaj
12:05 PR24 2021_10_13-16-35-30.mp3 Krystian Kamiński gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

 

Rząd chce, aby specustawa została uchwalona jak najszybciej. Dlatego zaraz po posiedzeniu komisji planowane jest II czytanie projektu na posiedzeniu plenarnym Sejmu. Jak wynika z harmonogramu, odbędzie się to o godzinie 23.00. Z kolei jutro projekt ma zostać przegłosowany i odesłany do Senatu, aby izba wyższa mogła zająć się nim na posiedzeniu zaplanowanym na ostatni tydzień października. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Krystian Kamiński (Konfederacja)

Data emisji: 13.10.2021

Godzina emisji: 16.35

PR24

Czytaj także

Ustawa o budowie zabezpieczenia granicy państwowej. Projekt wpłynął do Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 01:29
Do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy o budowie zabezpieczenia granicy państwowej. Projekt zakłada m.in., że do inwestycji nie będą stosowane przepisy odrębne, w tym prawa budowlanego. Przewiduje też możliwość wywłaszczenia nieruchomości. Koszt budowy planowanej bariery to 1 mld 615 mln złotych.
rozwiń zwiń