X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pensje rosną w sposób bardzo wyraźny". Sekretarz stanu w KPRM o finansach Polaków

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 17:41
- Z roku na rok bardzo poprawiają się warunki życia w Polsce, pensje rosną w sposób bardzo wyraźny - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Mazurek (sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Jacob Lund
IV edycja - 26-27 Sierpnia 2021-12.jpg
IV Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Wyzwania i problemy współczesnej gospodarki

Rozpoczęła się czwarta edycja wydarzenia IV Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Konferencja zgromadziła ekonomistów, przedsiębiorców i naukowców z całego kraju, którzy biorą pod lupę kierunki rozwoju polskiej gospodarki. Gościem Polskiego Radia 24 był Piotr Mazurek, sekretarz stanu w KPRM, który jest równocześnie pełnomocnikiem rządu ds. polityki młodzieżowej. O czym mówił?

Czytaj także:

- Rozwój to przyszłość, a przyszłość to są w dużej mierze ludzie młodzi. My, jako rząd staramy się jak najbardziej włączać młodych ludzi w procesy decyzyjne - tłumaczył na antenie Mazurek.

Posłuchaj
11:03 [PR24]PR24 (mp3) 26 sierpień 2021 16_36_05.mp3 Piotr Mazurek: my, jako rząd staramy się jak najbardziej włączać młodych ludzi w procesy decyzyjne (Rozmowa PR 24)

Sekretarz stanu w KPRM wspomniał m.in. o programie "Bez PIT dla młodych". - Do 2019 r. nie było takich zwolnień z podatków. Młodzież, która wówczas pracowała przed 26. rokiem życia, płaciła normalnie podatek dochodowy. Myślę, że w tej chwili ten start w dorosłość jest duży prostszy - zaznaczył. - Idziemy dalej - w ramach Polskiego Ładu mówimy także o podniesieniu kwoty wolnej od podatku - i to do 30 tys. zł, a więc 10 razy więcej niż za rządów naszych poprzedników - dodał.

- Z roku na rok bardzo poprawiają się warunki życia w Polsce, pensje rosną w sposób bardzo wyraźny. [...] Uważam, że bardzo ważne jest to, żeby młodzi ludzie mieli poczucie wpływu na rzeczywistość. Należy to zrównoważyć przez różnego rodzaju instytucje - jak na przykład Młodzieżowe Rady, które powstają - powiedział rozmówca red. Klarenbacha.

***

Tytuł audycji: "Rozmowa PR 24"
Prowadził: Adrian Klarenbach
Gość: Piotr Mazurek (sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej)
Data emisji: 26.08.2021
Godzina emisji: 16.35

pb

Czytaj także

Innowacyjność doceniona preferencyjnymi stawkami podatkowymi. IP box to rekordowo niski CIT i PIT

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 10:01
Komercjalizując własność intelektualną, można znacząco zaoszczędzić na podatkach PIT i CIT. W prostszych słowach oznacza to, że osoby prowadzące działalność innowacyjną i badawczo-rozwojową mają szansę zapłacić tylko 5-proc. daniny na rzecz państwa. Ulga IP box cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niższy ZUS to niższe koszty działalności. Korzystają z niego setki tysięcy przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 10:47
"Mały ZUS Plus" to jedna z propozycji rządu, pozwalająca obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W tym roku jeszcze więcej firm może skorzystać z preferencyjnej formy w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy pod koniec grudnia ubiegłego roku, a zmiany weszły w życie już w lutym 2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister finansów: w ostatnich latach udało się osiągnąć dobry wynik we wpływach z CIT

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 14:50
Dynamika wzrostu wpływów z CIT w Polsce jest wyraźna, mimo że od ubiegłego roku uprawnieni podatnicy płacą niższy CIT - powiedział szef resortu finansów Tadeusz Kościński.
rozwiń zwiń