X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Robert Gontarz: Izba Dyscyplinarna jest bardzo potrzebna

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 18:48
- Nie może dochodzić do takiej sytuacji, że sędziowie nie będą bali się wydawać wyroków skrajnie niesprawiedliwych. A przecież takich wyroków skrajnie niesprawiedliwych w Polsce było niemało - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Robert Gontarz. Zapowiedział równocześnie, że Sejm przyjrzy się funkcjonowaniu Izby Dyscyplinarnej.

Wszystko wskazuje na to, że będą potrzebne zmiany ustawodawcze ws. systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej - powiedział w piątek PAP prezydent Andrzej Duda, pytany o pismo pierwszej I Sądu Najwyższego Małgorzaty Manowskiej. W piśmie skierowanym do prezydenta I prezes SN zwróciła się z apelem o rozważenie skorzystania z kompetencji inicjatywy ustawodawczej, która pozwoliłaby na "efektywne i nie budzące zastrzeżeń" funkcjonowanie w Polsce systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej. W "Rozmowie PR24" mówił o tym poseł PiS Robert Gontarz.

Sąd najwyższy shutt-1200.jpg
Odpowiedzialność dyscyplinarna sędziów. Prezydent: będą potrzebne zmiany ustawodawcze

Gość PR24 podkreślił, że w odpowiedzi na pismo I Prezes SN posłowie - jako przedstawiciele władzy ustawodawczej - z pewnością "przyjrzą się pewnym kwestiom".

- Aczkolwiek musimy też pamiętać, że taka Izba Dyscyplinarna, przynajmniej w mojej opinii, jest bardzo potrzebna. Bo nie może dochodzić do takiej sytuacji, że sędziowie nie będą bali się wydawać wyroków skrajnie niesprawiedliwych. A przecież takich wyroków skrajnie niesprawiedliwych w Polsce było niemało. Pewne takie ograniczenie musi występować, żeby nie opłacało się sędziom wydawać niesprawiedliwych wyroków np. swoim znajomym albo osobom, które są znane, sławne i mogą uniknąć jakiejkolwiek kary po potrąceniu kogoś na pasach nie mając nawet prawa jazdy - mówił Robert Gontarz.

Czytaj również:

Równocześnie podkreślił, że większość sędziów, są to ludzie porządni, a tego rodzaju przypadki zdarzają się rzadko, zatem zdecydowana większość sędziów "nie będzie miała z Izbą Dyscyplinarną nic wspólnego". - To nie jest tak, żeby kogoś zastraszyć. Ale musimy mieć tę świadomość, że w przeszłości zdarzały się przypadki wydawania niesprawiedliwych wyroków - podkreślił.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:33 PR24_mp3 2021_07_30-17-35-47.mp3 Robert Gontarz o zmianach dotyczących Izby Dyscyplinarnej SN ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Robert Gontarz (PiS)
Data emisji: 30.07.2021
Godzina emisji: 17.36

PAP/PR24/jmo

Czytaj także

Sebastian Kaleta: jesienią chcemy powrócić do reformy sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 20:31
- Mam nadzieję, że wrócimy do tego, co obiecywaliśmy Polakom, bo rzeczywiście oczekiwania i aspiracje naszych wyborców względem jakości sądownictwa są bardzo wysokie i możemy je wypełnić tylko podejmując odważne kroki reformatorskie - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paulina Hennig-Kloska: już ponosimy konsekwencje nieprzestrzegania prawa UE

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 17:28
Polski Krajowy Plan Odbudowy czeka już ponad 80, blisko 90 dni na akceptację przez Unię Europejską. Na początku maja rząd szybko wypychał ten dokument, (...) a teraz wciąż nie został on zaakceptowany. 21 krajów już ma zaakceptowane swoje KPO - mówiła w Polskim Radiu 24 Paulina Hennig-Kloska z Polski 2050, twierdząc, że jest to konsekwencja nieprzestrzegania przez Polskę orzeczeń TSUE.
rozwiń zwiń