X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Trzeba zapewnić miejsca w żłobkach i przedszkolach". Iwona Arent o Strategii Demograficznej

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 17:29
- Jaki jest problem młodych matek, które chcą być aktywne zawodowo? Chcą mieć możliwość, żeby dziecko mogło trafić do żłobka, żeby były miejsca w żłobkach i przedszkolach. Dzisiaj tak naprawdę jest z tym ogromny problem - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Iwona Arent.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie Strategii Demograficznej 2040. Dziś o projekcie przygotowanym przez rząd rozmawiać będą samorządowcy z województwa dolnośląskiego, a w najbliższych tygodniach do rozmów o strategii rozwoju demograficznego zostaną zaproszone również organizacje pozarządowe, pracodawcy i związki zrzeszające pracowników. W Polskim Radiu 24 o Strategii Demograficznej mówiła poseł PiS Iwona Arent.

forum marlena maląg 1200.jpg
"Celem jest wyjście z pułapki demograficznej". Maląg o Strategii Demograficznej 2040

Czytaj również:

Wsparcie matek aktywnych zawodowo

Gość PR24 została zapytana, czy problem fatalnej demografii w Polsce rozwiąże się po przekazaniu rodzinom 12 tys. zł, co proponuje Polski Ład. Jak stwierdziła, już widzimy, że samo dosypanie pieniędzy nie jest rozwiązaniem problemu, bo 500+, które miało być programem prodemograficznym, nie spełniło całkowicie swoich zadań.

- Nie wiem, czy pieniądze zachęcą do posiadania dzieci. Ja bardziej bym szła w kierunku takim, żeby zapewnić żłobki, przedszkola. Bo jaki jest problem młodych matek, które chcą być aktywne zawodowo? Chcą mieć możliwość, żeby dziecko mogło trafić do żłobka, żeby były miejsca w żłobkach i przedszkolach. Dzisiaj tak naprawdę jest z tym ogromny problem - mówiła Iwona Arent.

Co jest sprawiedliwe?

Polityk podkreśliła, że proste rozwiązania podatkowe w postaci ulg i wspólnych rozliczeń też nie są jedyną odpowiedzią, bo są np. kobiety wychowujące dzieci i niepracujące zawodowo, nieodprowadzające podatku dochodowego, a zatem ich ulga podatkowa nie obejmie.

forum tadeusz kościński finanse 1200.jpg
"9 mln osób przestanie płacić podatek PIT". Minister finansów przedstawił projekt ustawy

- W jaki sposób promować taką rodzinę? Ja uważam, że taka rodzina powinna być promowana. (...) Ja myślę, że dofinansowanie, taki program, jak np. 500+, dawanie pieniędzy, to jest sprawiedliwe traktowanie wszystkich rodzin - mówiła Iwona Arent.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:43 PR24_mp3 2021_07_26-16-35-33_Arent.mp3 Iwona Arent o strategii demograficznej ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Iwona Arent (PiS)
Data emisji: 26.07.2021
Godzina emisji: 16.35

IAR/PR24/jmo

Czytaj także

Marlena Maląg: Strategia Demograficzna 2040 opiera się na danych, analizach i badaniach

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 08:18
- Dziś pokazujemy Strategię Demograficzną, szeroko ją konsultujemy. Bo Polska znajduje się w pułapce niskiej dzietności dlatego, że poprzednie rządy nie podejmowały spójnej, konsekwentnej polityki prorodzinnej - mówiła w Polskim Radiu 24 minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń