X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Grzegorz Braun: Konfederacja nie przyłącza się do opozycji anty IPN

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 17:13
- Spotkaliśmy się z dr Karolem Nawrockim w towarzystwie prof. Sławomira Cenckiewicza. Odbyliśmy ciekawą rozmowę, usłyszeliśmy rzeczowe odpowiedzi na nasze pytania. Dlatego śmiało, bez kompleksów i większych wahań popieramy jego kandydaturę na prezesa IPN - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Braun z Konfederacji. 
Audio
  • Grzegorz Braun gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

Senat zajmie się dziś wyrażeniem zgody na powołanie dr Karola Nawrockiego na prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Z ustaleń portalu PolskieRadio24.pl wynika, że w izbie jest większość gotowa poprzeć tę kandydaturę. Oprócz PiS składają się na nią senatorowie PSL i Koła Senatorów Niezależnych. 

IPN 1200.jpg
Dr Karol Nawrocki prezesem IPN? Większość senatorów zagłosuje "za"

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 IPN jest potrzebny. - Konfederacja w żadnym przypadku nie przyłącza się do opozycji anty IPN, która odgraża się, że Instytut zlikwiduje. Jest długa lista wad, zaniechań i mankamentów Instytutu w różnych sprawach, np. ws. kłamstwa jedwabieńskiego. Nie należy jednak leczyć pacjenta za pomocą likwidacji. Udzieliliśmy naszego poparcia kandydatowi na nowego prezesa IPN  - powiedział Grzegorz Braun. 

Przeciw kandydaturze dr Karola Nawrockiego zamierzają głosować senatorowie Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. Punkt dotyczący wyboru prezesa Instytutu Pamięci Narodowej ma być rozpatrywany przez Senat około godziny 18. Bezpośrednio po debacie ma zostać przeprowadzone głosowanie. - Wiele wskazuje na to, że ma to być transakcja wiązana - RPO za prezesa IPN. Wyjście z impasu, który nam groził w przypadku obydwu decyzji kadrowych. Chciałbym, żeby Instytut otworzył nowy rozdział w swojej działalności pod nowym kierownictwem. Nie jestem stroną tych umów, Konfederacja gra w otwarte karty. Spotkaliśmy się z dr Karolem Nawrockim w towarzystwie prof. Sławomira Cenckiewicza. Odbyliśmy ciekawą rozmowę, usłyszeliśmy rzeczowe odpowiedzi na nasze pytania. Dlatego śmiało, bez kompleksów i większych wahań popieramy tę kandydaturę - podsumował Braun.


Posłuchaj
12:03 PR24_mp3 2021_07_22-16-36-15.mp3 Grzegorz Braun gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

 

Jeśli Senat wyrazi zgodę na powołanie kandydata wybranego przez Sejm, to jutro złoży on ślubowanie przed posłami.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Grzegorz Braun (Konfederacja)
Data emisji: 22.07.2021
Godzina emisji: 16.35

PR24

Czytaj także

"Tutaj kluczową rolę odgrywa PSL". Potocki o wyborze szefa IPN

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 14:30
- Wydaje mi się, że zostanie zachowana dyscyplina partyjna wśród senatorów Zjednoczonej Prawicy. Przy wsparciu PSL nie będzie problemu z obsadą prezesa IPN - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki ("WSieci").
rozwiń zwiń