X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Sawicki: Raś i Zalewski nie złożyli jeszcze broni

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 18:20
- Rozmawiałem niedawno z Pawłem Zalewskim i z kilkoma konserwatywnymi parlamentarzystami PO. Powiedzieli, że ich celem jest naprawianie partii, oni tak łatwo nie pozwolą, by PO przeszła na lewo. W mojej ocenie Raś i Zalewski nie złożyli jeszcze broni. Oni uważają, że PO można jeszcze naprawić, niech próbują - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Marek Sawicki.

Posłowie Ireneusz Raś i Paweł Zalewski zostali w piątek wykluczeni z PO. Zarząd partii uzasadniał to "działaniem na szkodę Platformy". Obaj podpisali niedawno list ponad 50 parlamentarzystów PO i KO, w którym znalazł się m.in. apel o zmiany w partii. Na poniedziałkowej konferencji prasowej w Krakowie obaj posłowie zapowiedzieli, że będą się odwoływać do sądu koleżeńskiego.

Jan Filip Libicki FORUM 1200.jpg
Raś i Zalewski wyrzuceni z PO. Libicki: cieszyłbym się, gdyby współtworzyli Koalicję Polską

Gość Polskiego Radia 24 zauważył, że doświadczamy tzw. starzenia się partii politycznych. - Jedynie PSL ciągle jest młode od 125 lat. Rzadko która partia przetrwała na polskiej scenie politycznej dwie dekady. Platforma Obywatelska obchodziła ostatnio 20-lecie i w tej chwili musi znaleźć na siebie formułę. Borys Budka i Rafał Trzaskowski zdecydowali, że idą w lewo. Konserwatyści chcieliby pozostać w centrum, życzę im powodzenia - powiedział Marek Sawicki. 

Poseł PSL przyznał, że rozmawiał niedawno z Pawłem Zalewskim i kilkoma konserwatywnymi parlamentarzystami PO. - Powiedzieli, że ich celem jest naprawianie partii, oni tak łatwo nie pozwolą, by PO przeszła na lewo. 51 podpisów pod listem otwartym stanowi dużą grupę, która nie zgadza się z tym, co robi kierownictwo PO. W mojej ocenie Raś i Zalewski nie złożyli jeszcze broni. Oni uważają, że PO można naprawić, niech próbują - tłumaczył Sawicki. 

Jednak jego zdaniem konserwatyści z PO powinni w Sejmie założyć klub i pracować nad swoją tożsamością. - Inaczej się zagubią. Lepiej, żeby się policzyli i zbudowali własne środowisko. Współpraca z nimi byłaby bardzo pożądana. Nie ma potrzeby podkupywania Rasia i Zalewskiego, namawiania ich do przejścia do PSL. To nie byłoby fair - podkreślił. 

Posłuchaj
13:54 PR24_mp3 2021_05_17-17-35-14.mp3 Marek Sawicki gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

Marek Sawicki przypomniał, że do wyborów są jeszcze dwa lata. - W tym roku dojdzie do dużej przebudowy na polskiej scenie politycznej. Obok PiS powstanie spójny blok centrowy i lewicowy. Trudno budować koalicję od Zandberga, poprzez Kosianiaka-Kamysza, aż do Bosaka. Szymon Hołownia z Borysem Budką i Rafałem Trzaskowskim zbudują listę lewicową, a my będziemy konsekwentnie budować Koalicję Polską - podsumował gość Polskiego Radia 24.  

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Marek Sawicki (PSL)
Data emisji: 17.05.2021
Godzina emisji: 17.35

PR24

Czytaj także

"Teraz czas na wewnętrzną debatę". Sonik o wykluczeniu z PO Rasia i Zalewskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 15:50
- Czas na przedyskutowania różnych stanowisk i różnego podejścia do polityki - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Bogusław Sonik z Koalicji Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń