X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Gra i robienie polityki". Marek Ast o sprawie sędziego Igora Tulei

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 18:15
 - Jeżeli toczy się postępowanie, to istnieje obowiązek złożenia zeznań. Jeżeli przeciętny obywatel nie chce się z tego obowiązku wywiązać, to dotyka go środek przymusu - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Marek Ast.

Od środy Izba Dyscyplinarna SN rozpatruje wniosek prokuratury o zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie warszawskiego sędziego Igora Tulei do prokuratury. Śledczy chcą go przesłuchać i postawić mu zarzuty ujawnienia informacji z postępowania.

pap Tuleya 1200.jpg
Policjanci zatrzymali trzy osoby podczas protestu przed Sądem Najwyższym. Igor Tuleya zostanie zatrzymany?

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że przede wszystkim sędziowie powinni podlegać prawu. - Sędzia Igor Tuleya unika stawienia się przed prokuraturą w celu złożenia zeznań. Stąd wniosek prokuratury do sądu, by doprowadzić do jego przesłuchania. Dotyczy to każdego obywatela RP. Jeżeli toczy się postępowanie, to istnieje obowiązek złożenia zeznań. Jeżeli przeciętny obywatel nie chce się z tego obowiązku wywiązać, to dotyka go środek przymusu - powiedział Marek Ast. 

Jego zdaniem czynienie z sędziego Igora Tulei męczennika i bohatera jest absurdem. - Również w jego przypadku o zasadności zarzutów prokuratury zdecydują niezawiśli sędziowie. Mamy do czynienia z grą, robieniem z siebie osoby prześladowanej i polityki. Tymczasem sędzia powinien być apolityczny - podsumował Ast

Sędzia Tuleya konsekwentnie odmawia stawienia się w prokuraturze. Podkreśla, że nie uznaje Izby Dyscyplinarnej SN jako sądu oraz ważności decyzji podjętych przez tę izbę. W listopadzie ub.r. na wniosek prokuratury Izba Dyscyplinarna SN prawomocnie uchyliła immunitet sędziemu. Powodem wniosku prokuratury ws. uchylenia immunitetu sędziego było podejrzenie ujawnienia informacji ze śledztwa oraz danych i zeznań świadka, które miały narazić bieg postępowania.

Posłuchaj
11:37 PR24_mp3 2021_04_22-17-35-54.mp3 Marek Ast o sprawie sędziego Igora Tulei (Rozmowa PR24)

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozmowa PR 24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Marek Ast (poseł PiS)
Data emisji: 22.04.2021
Godzina emisji: 17.35

Czytaj także

Sąd Najwyższy rozpatrzy wniosek ws. sędziego Igora Tulei. Chodzi o doprowadzenie go do prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 17:08
Na 21 kwietnia został wyznaczony termin rozpoznania wniosku o zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie sędziego Igora Tulei do prokuratury w celu postawienia mu zarzutów i przesłuchania go w charakterze podejrzanego. 
rozwiń zwiń